Pewnego razu…w Hollywood – Emmanuelle Seigner krytykuje zarabianie na tragedii Polańskiego

Pewnego razu…w Hollywood to nowy film Quentina Tarantino, który swoją premierę miał na zakończonym właśnie Festiwalu w Cannes. Obok postaci fikcyjnych aktorzy wcielają się tam również w gwiazdy filmu i telewizji, a jednym z wątków jest morderstwo ciężarnej Sharon Tate (granej przez Margot Robbie), ówczesnej żony Polańskiego (w reżysera wciela się Rafał Zawierucha), przez sektę Mansona. Emmanuelle Seigner, francuska aktorka i prywatnie obecna żona polskiego reżysera, obejrzała produkcję i na swoim Instagramie skrytykowała wykorzystywanie tragedii w celach zarobkowych przez hollywoodzkie studia filmowe.

W tym roku przypada 50. rocznica głośnego zabójstwa Sharon Tate, a do sprawy odnosić będzie się kilka filmów, z których najgłośniejszym jest obraz reżysera Pulp Fiction. I to on skłonił do napisania kilku zdań refleksji Emmanuelle Seigner. Aktorka film Tarantino uważa za udany i nie krytykuje go za warsztat filmowy, lecz koncepcję, by Hollywood żerowało na tragicznej historii Polańskiego, a zarazem dokonując na laureacie Oscara ostracyzmu, m.in. wyrzucając go po latach z gremium Amerykańskiej Akademii Filmowej, za sprawę gwałtu na na trzynastolatce.

[Hollywood] nie przeszkadza tworzyć filmu czerpiącego z tragedii Romana Polańskiego, a w tym samym czasie traktują go jak pariasa. I to wszystko jeszcze bez żadnej konsultacji z nim [przyp. red. Tarantino na konferencji w Cannes przyznał, że nie konsultował się z Polańskim]. 

Na szczęście, film jest dobry. Ale koncepcja jest niepokojąca.

Zobacz również: Żona Polańskiego odmawia dołączenia do Akademii Oscarowej

View this post on Instagram

Comment peut-on se servir de la vie tragique de quelqu’un tout en le piétinant …. a méditer ( je parle du système qui piétine Roman ) Petit ajustement car je vois que des gens ne comprennent pas mon propos . Je ne critique pas le film . Je dis juste que cela ne les dérange pas de faire un film qui parle de Roman et de son histoire tragique et donc de faire du business avec ca , alors que de l autre coté , ils en ont fait un paria . Et tout cela sans le consulter bien sûr. Que le film soit bien , heureusement , j ‘ai envie de dire . Mais le concept me dérange .

A post shared by Emmanuelle.Seigner Official (@emmanuelle.seigner) on

Akcja filmu rozgrywa się w Los Angeles w roku 1969. Głównymi bohaterami  Pewnego razu…w Hollywood  są Rick Dalton (DiCaprio), była gwiazda serialowego westernu oraz jego długoletni dubler Cliff Booth (Brad Pitt).  Obaj próbują się odnaleźć w Hollywood ery hipisów, który różni się bardzo od tego Hollywood, który zastali, kiedy przybyli tu przed laty w poszukiwaniu kariery. Sąsiadką Ricka jest żona Romana Polańskiego, Sharon Tate.

Oprócz Pitta i DiCaprio zobaczymy w nim także Margot Robbie, Dakotę Fanning, Margaret Qualley czy Ala Pacino. Do roli Romana Polańskiego Quentin zaangażował polskiego aktora Rafała Zawieruchę. Za produkcję odpowiada David Heyman wraz ze studiem Sony Pictures. Budżet filmu wynieść ma około 100 milionów.

Polska premiera zaplanowana jest na 9 sierpnia 2019 roku.

Źródło: indiewire.com / ilustracja wprowadzenia: fot. kadr z youtube

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?