Pewnego razu… w Hollywood triumfuje w box office. Aladyn przekroczył miliard, Król Lew niedługo to zrobi

Nowe wieści związane z przychodami w kinach są szczególnie pozytywne dla Quentina Tarantino i aktualnie wyświetlanych filmów Disneya.

Przede wszystkim Pewnego razu… w Hollywood przyniósł w samym USA 40, 3 miliony dolarów. Żadna dotychczasowa produkcja od Tarantino nie przyniosła tak dużego przychodu na starcie. Do tego pokaźnymi dorobkami mogą się pochwalić dwa najnowsze filmy live-action Studia Myszki Miki. Aladyn przekroczył już miliard dolarów w box office, Król Lew zaś już po drugim weekendzie emisji zgromadził ponad 960 milionów dolarów, dołączenie do bohatera z Agrabahu jest zatem kwestią czasu.

Kadr z filmu Pewnego razu… w Hollywood / fot. materiały prasowe

Kadr z filmu Pewnego razu… w Hollywood / fot. materiały prasowe

Zobacz również: Pewnego razu… w Hollywood – gorąca recenzja filmu Quentina Tarantino z Cannes!

Akcja filmu rozgrywa się w Los Angeles w roku 1969. Głównymi bohaterami  Pewnego razu…w Hollywood  są Rick Dalton (DiCaprio), była gwiazda serialowego westernu oraz jego długoletni dubler Cliff Booth (Brad Pitt).  Obaj próbują się odnaleźć w Hollywood ery hipisów, który różni się bardzo od tego Hollywood, który zastali, kiedy przybyli tu przed laty w poszukiwaniu kariery. Sąsiadką Ricka jest żona Romana Polańskiego, Sharon Tate.

Źródło: Box Office Mojo, Deadline / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?