Advertisement

Piłsudski – nowe sceny z filmu w materiale o kobietach życia Piłsudskiego

W sieci pojawił się nowy materiał promujący film Piłsudski. Jego tematem są najważniejsze kobiety w życiu przyszłego Naczelnika Państwa: Maria Piłsudska (Magdalena Boczarska) i Aleksandra Szczerbińska (Maria Dębska).

 Opis filmu: Jest rok 1901. Józef Piłsudski „Ziuk” (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętnościom, jest rozdarty między dwiema kobietami – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej jest uważany za terrorystę. Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg – by osiągnąć swój cel, czyli niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i „Ziuk” widzi nowe szanse na realizację niemożliwego. „Piłsudski” to kino awanturnicze, płomienny romans, historia Marszałka, jakiej dotąd nie znano.

Zobacz również: Psy 3. W imię zasad – Marcin Dorociński opowiada o swojej postaci

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Michał Rosa (Czas honoru, Bodo, Szczęście świata, Rysa). Za zdjęcia odpowiada Piotr Śliskowski (303. Bitwa o Anglię, Generał Nil). Obok Borysa Szyca w obsadzie Piłsudskiego znajdują się Magdalena Boczarska, Jan Marczewski, Maria Dębska, Józef Pawłowski, Tomasz Schuchardt, Kamil Szeptycki, Eliza Rycembel, Marcin Hycnar. Producentem filmu jest Studio Filmowe Kadr.

Piłsudski trafi do kin 13 września. Za dystrybucję odpowiada Next Film.

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zolka pisze:

Film zapowiada się bardzo obiecująco. Ukazanie bardzo ważnego momentu w naszej historii to jedno. Drugie natomiast to jego kobiety, które jak wiadomo, zawsze stoją za sukcesem mężczyzny 🙂

Utwór muzyczny, który teraz rozbrzmiewa w głośnikach, wręcz emanuje pasją i ekspresją filmu.

Premiera już niedługo, ja już nie mogę się doczekać.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?