Pisarze. Serial na krótko wśród nominowanych w konkursie krótkich form 3. edycji CANNESERIES!

27 lutego festiwal CANNESERIES ogłosił nominowanych w konkursie krótkich form. Wśród walczących o wygraną znalazła się polska produkcja oryginalna CANAL+ – „Pisarze. Serial na krótko” w reżyserii Mikołaja Lizuta z Magdaleną Cielecką i Maciejem Stuhrem w rolach głównych! Laureatów poznamy 1 kwietnia podczas ceremonii zamknięcia festiwalu.

Wzięci prozaicy. Suspens i dowcip. Świetni aktorzy. Produkcja CANAL+ ORIGINAL mieści maksimum przyjemności w krótkometrażowej mini-serii. Ta produkcja to na ten moment dwanaście trwających od 5 do 10 minut odcinków, które odnoszą się do bieżącej polityki, społecznych problemów, obyczajów oraz kultury. Każdy z odcinków napisany został specjalnie dla stacji przez znanego polskiego pisarza. Do tej pory scenariusze napisali: Krzysztof Varga, Jakub Żulczyk, Katarzyna Nosowska, Dorota Masłowska, Manuela Gretkowska, Sylwia Chutnik, Iza Kuna, Jarosław Mikołajewski, Michał Witkowski, Paweł Sołtys, Ignacy Karpowicz, Maciej Łubieński.

Serial miał swoją premierę w CANAL+ w czerwcu 2019 roku.

"Pisarze. Serial na krótko" w konkursie CANNESERIES

‼„PISARZE. SERIAL NA KRÓTKO” WŚRÓD NOMINOWANYCH W KONKURSIE KRÓTKICH FORM 3 EDYCJI CANNESERIES‼Czy nasza oryginalna produkcja w reżyserii Mikołaja Lizuta z udziałem Maciej Stuhr i Magdalena Cielecka podbije serca międzynarodowego jury? Dowiemy się już 1 kwietnia, trzymajcie kciuki! 😊Najbliższe emisje w CANAL+ 👉 http://bit.ly/pisarze_na_krotkoPierwszy odcinek na YouTube 👉 http://bit.ly/pisarzeodcinek1

Opublikowany przez CANAL+ Polska Czwartek, 27 lutego 2020

Zobacz również: Joanna Kulig w serialu Netflix! Zobacz zapowiedź THE EDDY!

O festiwalu:
Festiwal CANNESERIES, założony w 2018 r. przez niezależne stowarzyszenie pod przewodnictwem Fleur Pellerin, francuskiej polityk. Ma on na celu promowanie i wyróżnianie seriali z całego świata i stania się głosem tej nowoczesnej, popularnej i niezwykle kreatywnej sztuki. Festiwal, czerpiąc energię z samego serca znanego na całym świecie z promocji sztuki filmowej miasta Cannes, odbywa się równolegle z targami telewizyjnymi MIPTV.
Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?