Advertisement

Podano wyniki oglądalności premiery telewizyjnej filmu Wołyń

W niedzielę wieczorem odbyła się długo wyczekiwana premiera filmu Wołyń w otwartej telewizji. TVP ujawniła wyniki oglądalności historycznej produkcji w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego.

Telewizyjną premierę filmu w TVP1 8 lipca oglądało średnio aż 3,2 a mln widzów według MOR (Model Oglądalności Rzeczywistej). Także według Nielsen Audience Measurement film osiągnął świetne wyniki, a jego średnia oglądalność wyniosła 3,1 mln widzów (udziały 22,7%). Oznacza to, że Wołyń był najlepiej oglądanym tytułem filmowym weekendu.

wołyń premiera tv

fot. materiały prasowe

Zobacz również: TOP 15 – popkulturowe memy i reakcje na Mundial 2018

Wołyń to jeden z najlepiej ocenianych przez krytykę polskich filmów 2016 roku. Produkcja zdominowała również galę rozdania Orłów w 2017 roku, gdyż otrzymała 16 nominacji, a 9 z nich zamieniła na statuetki, w tym dla najlepszego filmu i reżysera. Film Smarzowskiego cieszył się również wielką popularnością wśród widzów i był czwartym najchętniej oglądanym filmem w polskich kinach w 2016 roku. Obraz w Polsce obejrzało prawie 1,5 miliona widzów.

Źródło: TVP / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?