Polityka – prawie milion widzów frekwencji. Patryk Vega komentuje wynik!

Polityka Patryka Vegi zaliczyła imponujący start na polskich ekranach. Wyświetlany od 4. września nowy hit twórcy Pitbulla, Kobiet mafii i Botoksu w ciągu zaledwie 5 dni przyciągnął do kin 933 459 widzów. To najlepszy wynik po pierwszym weekendzie zanotowany w tym roku.

Nie udało się jednak Patrykowi Vedze filmem Polityka osiągnąć najlepszego otwarcia w historii polskiego box-office’u i prześcignąć Kleru Wojciecha Smarzowskiego, który na zdobycie lepszego o niecałe dwa tysiące widzów wyniku (935 357) potrzebował zaledwie trzech dni. Jak podaje blog Box Office’owy Zawrót Głowy, podczas samego weekendu Politykę obejrzało ok. 658 tys. widzów, co jest dziewiątym najlepszym wynikiem wszech czasów pośród trzydniowych otwarć (piątek-niedziela). A dla samego Vegi jest to trzecie najlepsze otwarcie w karierze po Pitbull. Niebezpieczne kobiety (767 519 widzów) oraz Botoksie (711 906 widzów). Reżyser Polityki przerywa w ten sposób tendencję spadkową sprzedaży biletów w trakcie premierowych weekendów (na ostatni jego film, Kobiety mafii 2, zakupiono „jedynie” 373 982 wejściówek.)

Zobacz również: Wiedźmin – zwiastun serialu z Michałem Żebrowskim jako lektorem!

Świetny wynik w kinach skomentował już na Facebooku reżyser Patryk Vega, który rezultat zadedykował wszystkim osobom dyskredytującym jego film w sieci na polityczne zlecenie.

 

Główne role w filmie, który ma ukazywać prawdziwe oblicze polityków gra prawdziwa plejada gwiazd, w tym: Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Maciej Stuhr, Daniel Olbrychski, Tomasz Oświeciński, Iwona Bielska, Janusz Chabior, Antoni Królikowski, Marcin Bosak, Ewa Kasprzyk, Karolina Szymczak, Anna Karczmarczyk, Tomasz Sapryk. Za reżyserię Polityki odpowiada Patryk Vega, a scenariusz przygotował Olaf Olszewski.

Zobacz również: Polityka – recenzja pseudofilmu Patryka Vegi

Polityka trafiła do kin 4 września. Film do kin wprowadziła firma Kino Świat.

Źródło: Kino Świat / boxoffice-bozg.pl / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?