the old guard background Advertisement

Pomarańczowy X-Wing podpatrzony na planie Epizodu IX! Ukazano zdjęcia z jordańskiej lokacji!

Udostępniono nowe zdjęcia z planu Epizodu IX Gwiezdnych wojen, na których widać pomarańczowy X-Wing. Ponadto w sieci pojawiły się także fotografie ukazujące Jordanię – jedną z lokacji, gdzie kręcono niektóre sceny do filmu.

Nie są znane szczegóły dotyczące fabuły, ale wytwórnia Lucasfilm potwierdziła, że Epizod IX będzie podsumowaniem Sagi Skywalkerów. Jedno z ostatnich zdjęć, udostępnionych przez portal MakingStarWars.net, przedstawia pomarańczowego X-Winga ulokowanego za Pinewood Studios, na planie w Black Park. Nie wiadomo do kogo należy maszyna, lecz wydaje się ona przypominać model T-70 wykorzystywany przez Ruch Oporu w Przebudzeniu Mocy i Ostatnim Jedi.

W Ruchu Oporu były X-Wingi posiadające własne barwy. Przykładem jest myśliwiec Poe Damerona, który został pomalowany na czarno i pomarańczowo, a jego kryptonim brzmiał „Black One”. Niestety maszyna została zniszczona przez Najwyższy Porządek w ósmym epizodzie. Ponadto udostępniono także w sieci zdjęcia pochodzące z jednej z lokacji, gdzie nagrywany był Epizod IX, a mianowicie z Wadi Rum w Jordanii.

Zobacz również: Dominic Monaghan rozpoczyna zdjęcia do Epizodu IX

W filmie Gwiezdne Wojny Epizod IX ponownie zobaczymy: Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo, Billie Lourd, Mark Hamill, Carrie Fisher, Anthony Daniels oraz Billy Dee Williams, który ponowie wcieli się w Lando Calrissiana. Nowymi twarzami będą: Naomi Ackie (Doctor Who), Richard E. Grant (Hudson Hawk) oraz Keri Russell (Amerykanie).

Premiera filmu Gwiezdne Wojny Epizod IX zaplanowana jest na 20 grudnia 2019 roku.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Disneya

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?