Potencjalny obraz amerykańskiego kina po pandemii. Pierwsze seanse darmowe?

Aktualna sytuacja związana z koronawirusem praktycznie położyła przemysł kinowy. To nie tylko kwestia samego paraliżu, ale problem związany z ponownym zbudowaniem zaufania do tego rodzaju usługi może być jeszcze bardziej skomplikowany niż samo przetrzymanie zastoju.

Jak podaje w wywiadzie szef National Association of Theatre Owners, istnieje możliwość, że gdy sprawa koronawirusa zostanie opanowana, kina w USA mogą być ponownie dostępne za darmo. Wzorem mają być w tej kwestii Chiny, które już teraz otworzyły pierwsze sale właśnie na tej zasadzie. Stało się tak dzięki aktywnemu wsparciu tamtejszego rządu.

Spider-Man

Fot. kadr z filmu Spider-Man: Daleko od Domu

Zobacz również: Asymetria – „bunt” Konrada Niewolskiego. Rozpoczął zdjęcia do sequela Symetrii pomimo pandemii. Policja interweniuje

Kto wie, jeżeli sprawa chińska, a potem amerykańska w ten sposób się rozwiążą, w ślad za nimi pójdą inne kraje. Czyżby darmowe seanse były sposobem na reanimowanie przemysłu?

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?