Advertisement

Powstanie aktorski film o Gundamie!

Podczas czwartkowego (05.07) panelu Sunrise Anime Expo, prezes studia Sunrise Inc. Yasuo Miyakawa ogłosił powstanie aktorskiego filmu o Gundamie we współpracy z wytwórnią Legendary.

Z kolei dzień później na stronie Gundam.info pojawił się skrót wydarzenia oraz plakat będący zapowiedzią produkcji o Gundamie. Wiceprezes ds. produkcji wytwórni Legendary Cale Boyter oraz prezes Bandai Namco Holdings Mitsuaki Taguchi byli obecni podczas Sunrise Anime Expo. Co ciekawe, w kwietniu bieżącego roku pojawiła się wzmianka o projekcie Mobile Suit Gundam UC2 (Kidō Senshi Gundam UC2), który miałby mieć format „zagranicznego dramatu”, a jego premierę zaplanowano na 2022 rok. Szczegóły na temat filmu aktorskiego poświęconego Gundamowi nie są jeszcze znane.

Teaser filmu o Gundamie

Źródło: Gundam.info

Zobacz również: TOP 10: Wielkie roboty na ekranie

Sunrise Inc. (początkowo zwane Nihon Sunrise Inc.) to studio anime założone w 1972 roku, będące oddziałem Bandai Visual i należące jednocześnie do Namco Bandai Holdings. Jest znane przede wszystkim z serii Gintama, Generał Daimos, Cowboy Bebop czy Gundam. Wśród osób bezpośrednio związanych ze studiem jest m.in. Shin’ichirō Watanabe oraz Yoshiyuki Tomino – mangaka, scenarzysta, reżyser oraz twórca Gundama.

Źródło: Anime News Network / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Sunrise Inc.

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?