Praziomek – zakulisowe wideo przebojowej animacji!

Pojawiły się nowe materiały pozwalające zapoznać się z animacją twórców Kubo i dwie struny.

Na spotach możemy poznać dwójkę bohaterów Praziomka i usłyszeć, co mają do powiedzenia odgrywający ich aktorzy.

Zobacz również: Avengers: Koniec gry – nowy klip! Kapitan Marvel rozmawia z innymi superbohaterami!

W omawianym filmie Zach Galifianakis wciela się w Praziomka, czyli nieco niezdarnego, zaskakująco inteligentnego i pełnego empatii stwora, który jest ostatnią żyjącą namiastką prymitywnych przodków człowieka – można go nazwać brakującym ogniwem. Gatunek bohatera stoi na skraju wyginięcia. W związku tym jest niezwykle samotny. Uczucie odosobnienia staje się w końcu dostatecznym powodem do podjęcia śmiałej wyprawy, której celem będzie odnalezienie dalekich krewnych bohatera. Podczas swojej podróży uroczy stwór skorzysta z pomocy Sir Lionela Frosta, czołowego na świecie badacza mitów i potworów, oraz Adeliny Fortnight, która posiada jedyną znaną mapę tajnego celu grupy. Mowa tutaj o legendarnej dolinie Shangri-La.

Praziomek to opowieść pełna humoru oraz serca. Nie brakuje w niej także głębokiego przesłania o akceptacji i znajdywaniu własnego miejsca na Ziemi. Reżyserem oraz scenarzystą animacji jest nominowany do Oscara Chris Butler.

Z kolei oryginalna obsada głosowa animowanego widowiska składa się z następujących gwiazd: Hugh Jackman – charyzmatyczny Sir Lionel Frost, sławny badacz mitów oraz potworów; Zach Galifianakis – Praziomek, niezamierzenie zabawny, zaskakująco inteligentny i pełen uczuć stwór; Zoe Saldana – Adelina Fortnight, niezależna oraz zaradna poszukiwaczka przygód; jak również laureatka Oscara Emma Thompson, Stephen Fry, Timothy Olyphant, Matt Lucas, David Walliams, Amrita Acharia i Ching Valdes-Aran.

Źródło: Youtube / Ilustracja wprowadzenia – Annapurna Pictures; LAIKA

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?