Ptaki Nocy – są pierwsze prognozy początkowego przychodu w box office. Będzie rozczarowanie?

Nowy film bazujący luźno na komiksach DC otrzymał już pierwsze recenzje. Teraz powoli zaczyna się szacować wpływy z kin.

Póki co wygląda na to, że Ptaki Nocy nie będą komercyjnym hitem. Przy w ogólnym rozrachunku pozytywnym odbiorze filmu twórcy spodziewali się weekendowego przychodu w okolicach 50 milionów dolarów. Tymczasem po pierwszych dniach analitycy przewidują, że ledwie przekroczy 30. Zapewne w ostatecznym rozrachunku budżet produkcji – 80 milionów dolarów plus koszty marketingowe – powinien się zwrócić, ale jeśli nie dojdzie do zaskakującego wzrostu Warner Bros. czeka może nie totalna klęska, ale rozczarowanie.

Zobacz również: Ptaki Nocy – recenzja niepoprawnej historii Harley Quinn!

Opis: Czy słyszeliście kiedykolwiek o glinie, piosenkarce, psycholce i księżniczce mafii? Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) jest pokręconą historią opowiedzianą przez samą Harley w swoim niepowtarzalnym stylu. Gdy najnikczemniejszy narcystyczny czarny charakter Gotham, Roman Sionis i jego prawa ręka Zsasz obierają na cel młodą dziewczynę o imieniu Cass, wywracając do góry nogami całe miasto, splątują się ścieżki Harley, Huntress, Black Canary i Renee Montoyi. Nieprawdopodobna czwórka nie ma innego wyboru od połączenia sił, by pokonać Romana.

Za film odpowiadać będą reżyserka Cathy Yan i scenarzystka Christina Hodson. W obsadzie znajdują się Margot Robbie (Harley Quinn), Jurne Smollet-Bell (Black Canary), Mary Elisabeth Winstead (Huntress), Ella Jay Basco (Cassandra Cain/Batgirl), Rosie Perez (Renee Montoya) oraz Ewan McGregor (Black Mask).

Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) trafią do kin 7 lutego 2020 roku.

Źródło: Deadline  / Ilustracja wprowadzenia:Warner Bros.

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?