AdvertisementRambo V: Last Blood – Stallone pokaże fragmenty filmu w Cannes!

Sylvester Stallone będzie gościem festiwalu filmowego w Cannes i podczas specjalnego pokazu zaprezentuje fragmenty swojego najnowszego filmu – Rambo V: Last Blood. Jest to jedna z ostatnich niespodzianek, jaką zdradzili organizatorzy imprezy na kilka dni przed jej początkiem.

Obecność jednego z najpopularniejszych hollywoodzkich aktorów w Cannes na pewno dodaje jakże ważnego dla imprezy blichtru i prestiżu. Gwiazdor kina akcji będzie wiódł prym na czerwonym dywanie 24 maja, a podczas wieczornego seansu goście festiwalu zobaczą nakręcone kilka miesięcy temu zdjęcia z jego nowej produkcji. Gwoździem programu będzie jednak prezentacja odnowionej wersji w 4K pierwszego filmu o przygodach Johna Rambo – Pierwsza krew w reżyserii Teda Kotcheffa.

Zobacz również: Rambo V: Last Blood – nowy klip z planu

Tego samego dnia wcześniej Stallone spotka się z fanami podczas rozmowy Rendez-Vous with…, której bohaterami są ikony kina, prezentujące swoje filmy w czasie festiwalu. W ubiegłym roku w Cannes w tej sekcji gościli Christopher Nolan i Ryan Coogler, a podczas 72. edycji, obok Sylvestra będą to m.in. Alain Delon i Nicolas Winding Refn.

Sylvester Stallone

Fot.: Lionsgate

Rambo V: Last Blood ukazuje widzom tytułowego bohatera cierpiącego na zespół stresu pourazowego. John przebywa obecnie na rancho w Arizonie, próbując podjąć zwyczajną pracę. Niestety weteran nie ma okazji do wytchnienia od problemów, ponieważ jego przyjaciółka oraz zarządczyni majątku, przekazuje mu niepokojące wieści na temat swojej zaginionej wnuczki. Rambo niezwłocznie udaje się w poszukiwania. Dziewczyna zaginęła po przekroczeniu granicy do Meksyku. Niepozornie zadanie weterana szybko przeradza się w brutalną walkę o przetrwanie. John odkrywa kwitnące przedsiębiorstwo handlu kobietami w celach seksualnych. W trakcie swoich poszukiwań spotyka dziennikarza, któremu przyrodnia siostra również została porwana. Łączą zatem siły, w celu uratowania dziewczyn oraz zniszczenia całego przedsiębiorstwa.

Film wyreżyserował Adrian Grunberg na podstawie scenariusza Matta Cirulnicka. Produkcją obrazu zajęli się z kolei Avi Lerner i Kevin King. Premiera przewidziana jest na 20 września.

72. Festiwal Filmowy w Cannes potrwa od 14 do 25 maja.

Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe.

Redaktor

Dziennikarz filmowy i kulturalny, miłośnik kina i festiwali filmowych, obecnie mieszka w Londynie. Autor bloga "Film jak sen".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?