Robert Downey Jr. odpowiada, kogo chętnie by zagrał zamiast Iron Mana

Można z całą pewnością powiedzieć, że kreacja Tony’ego Starka dosłownie uratowała temu aktorowi karierę. W przeciągu ponad dekady przebił nią nawet komiksowych pierwowzór, tak jak wcześniej zrobił to Hugh Jackman, grając przez lata Wolverine’a.

Dla odmiany w trakcie wywiadu na BBC Radio 1 – gdzie promował Doktora Dolittle – Robert Downey Jr. został zapytany o to, w kogo by się wcielił, gdyby nie postać Iron Mana.

Nie jestem w stanie wyobrazić sobie pełnokrwistego Amerykanina, który dorastając nie wyobrażał sobie siebie jako Spider-Mana. Patrząc zaś z obecnej perspektywy – a także ponieważ jestem wielkim fanem Jeremy’ego Rennera, który przedstawił go świetnie, zwłaszcza podczas przemiany w Ronina – wskazałbym Hawkeye’a. – powiedział aktor.

Robert Downey Jr.

kadr z filmu Avengers: Wojna bez granic

Zobacz również: Najlepsze filmy fantasy 2019 roku! Ranking aktualizowany!

Pamiętam rozmowę z zespołem marketingowym Paramountu – ponieważ to oni wypuszczali Iron Mana, mówiąc, że jeżeli dobrze wykonamy naszą robotę, Tony Stark będzie równie popularny jak Iron Man; będzie tak samo rozpoznawalny, ponieważ jako postać musi być równie interesująca. Dosłownie pierwszą moją decyzją było obsadzenie Robera Downey Jr. w tej roli – dodaje sternik MCU, Kevin Feige.

A Wy widzielibyście tego aktora w roli jakiegoś innego superherosa?

Źródło: comicbook.com / Ilustracja wpowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?