Robert Downey Jr. opowiada o swoich szansach powrotu do MCU

Wpływ tego aktora na współczesne produkcje superhero porównać można już chyba co najwyżej z tym, co zrobił Hugh Jackman grając Wolverine’a. Całość została zaś ładnie podsumowana w ubiegłorocznym Endgame.

Ale czy Robert Downey Jr. powróci do swojej kultowej już roli? W końcu w komiksach co rusz powracają wielcy bohaterowie, którzy wcześniej w ten czy inny sposób zginęli. Sam aktor przyznaje, że szanse na to są raczej niewielkie.

Czuję, że zrobiłem z tą postacią wszystko co mogłem. Abym powrócił, potrzebowałbym jakiegoś niesamowicie przekonującego argumentu i szeregu wydarzeń, które by do tego doprowadziły. Jeszcze inną kwestią jest fakt, iż chciałbym porobić coś innego.

Avengers Robert

kadr z filmu Iron Man 2

Zobacz również: Najlepsze filmy fantasy 2019 roku! Ranking aktualizowany!

Zatem raczej nie ma co się nastawiać na to, że spotkamy się z wielkim powrotem. A może to i dobrze? W końcu Robert Downey Jr. jako Tony Stark rzeczywiście stworzył superherosa kompletnego, w zasadzie przebijając komiksowy pierwowzór.

Avengers: Koniec Gry to zwieńczająca 22 połączone ze sobą filmy w ramach MCU oraz czwarta odsłona cross-overowej sagi. W zeszłorocznym Avengers: Wojna bez granic tytułowa grupa superbohaterów stawiła czoła Thanosowi. Herosi mieli na celu udaremnienie planu złoczyńcy polegającego na wymazaniu połowy populacji wszechświata za pomocą kamieni nieskończoności. Niestety, pomimo starań herosów, złoczyńca zebrał wszystkie artefakty i co za tym idzie, spełnił swoje marzenie o perfekcyjnej równowadze w kosmosie. Przerzedzona ekipa Mścicieli  postanawia raz jeszcze zmierzyć się z potężnym Thanosem.

W obsadzie Wojny bez granic znaleźli się: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Anthony Mackie, Paul Bettany, Elizabeth Olsen, Chadwick Boseman, Sebastian Stan, Don Cheadle, Chris Pratt, Dave Bautista, Zoe Saldana, Pom Klementieff, Benedict Cumberbatch, Benedict Wong, Sean Gunn, Tom Holland i Josh Brolin.

Film wyreżyserowali Anthony i Joe Russo, a scenariusz stworzyli Christopher Markus i Stephen McFeely. Film w kinach zadebiutował 25 kwietnia ubiegłego roku.

Źródło: comicbookmovie.com | Ilustracja główna: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?