Rodzina Soprano – prequel serialu ma reżysera!

Serial Rodzina Soprano przed ekrany przyciągnął miliony. Z jego filmowym prequelem może być podobnie! Twórcy znaleźli już reżysera, a będzie nim Alan Taylor.

Alan Taylor wyreżyserował już 9 odcinków serialu HBO Rodzina Soprano, a za jeden z nich otrzymał Nagrodę Emmy. Reżyser ma także na swoim koncie sukcesy na planie Gry o tron oraz Mad Men. Taylor stał również za sterami Thor: Mroczny świat i Terminator Genysis. Utytułowany twórca zajmie się teraz The Many Saints of Newark, bo taki tytuł nosi prequel hitu HBO. Film rozgrywać się będzie w latach 60. XX wieku podczas zamieszek w Newark, gdzie pojawił się konflikt między Afroamerykanami a Włochami. W preqelu zobaczymy młodsze wersje niektórych serialowych postaci.

Rodzina Soprano

Fot: Jason Merritt/Getty Images)/ Alan Taylor

Zobacz również: Rodzina Soprano powróci jako film!

Za scenariusz filmowego prequela Rodziny Soprano odpowiadają David Chase oraz Lawrence Konner, który również miał swój udział w tworzeniu kultowego serialu. Chase dodatkowo zajmie się produkcją oraz wyborem reżysera projektu. W filmie powrócą postacie znane z pierwowzoru. Mowa tutaj między innymi o ojcu Tony’ego, Giovannim Soprano, wujku Juniorze oraz matcę Livii. Oczywiście w swoich młodszych wersjach.

Rodzina Soprano emitowana była w HBO w latach 1999-2007. W obsadzie mogliśmy zobaczyć Jamesa Gandolfiniego, Ediego Falco, Stevena Van Zandta, Lorraine Bracco oraz Michaela Imperioliego. Serialowi na przestrzeni lat udało się zdobyć 21 statuetek Emmy, czyli telewizyjnych Oscarów oraz 5 Złotych Globów.

Źródło: comingsoon.net/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Redaktor

Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole). Fanka Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?