the old guard background Advertisement

Ruszyła realizacja sequela Shazama! Znamy scenarzystę! The Rock zapowiada szybkie rozpoczęcie prac na planie filmu Black Adam!

Wytwórnie Warner Bros. i New Line nie tracą niepotrzebnie czasu, jeśli chodzi o kontynuowanie filmu Shazam! Otóż po niezwykle udanym weekendzie, film zarobił aż 53 miliony dolarów, oba studia zdecydowały się zatrudnić Henry’ego Gaydena na stanowisko scenarzysty sequela.

Informację podał portal The Wrap. Ponadto artykuł zamieszczony na rzeczonym wortalu sugeruje również, iż oprócz wspomnianego scenarzysty, powrócą także reżyser pierwowzoru, czyli David F. Sandberg oraz producent widowiska w osobie Petera Safrana. Mimo że Gayden był najważniejszą osobą odpowiedzialną za fabułę do pierwszego Shazama!, to wspomógł go w pracy Darren Lemke. Miejmy zatem nadzieję, że twórcy i w przypadku sequela dopisze ogromna pomysłowość, a napisaną przez niego historię będziemy śledzić z przeogromnym zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy. Nawet bez wsparcia wspomnianą przed chwilą Darrena Lemke’a.

Shazam!

Fot.: Warner Bros.

Zobacz również: Stuber – Kumail Nanjiani i Dave Bautista w pełnej szalonej akcji komedii! Pierwszy zwiastun!

Mimo iż Shazam! był praktycznie samograjem, to twórcy zostawili sobie kilka furtek do potencjalnych sequeli. Na przykład Billy Batson nie będzie prawdopodobnie jedynym herosem, jakiego widzowie zobaczą w kontynuacji widowiska. Dlaczego? Ponieważ podczas napisów końcowych pokazano złowieszczego złoczyńce wyjętego wprost z komiksowych pierwowzorów.

Poza tym na początku filmu jest nawet drobna aluzja do Black Adam, jednak nie z imienia. We wspomnianego bohatera według licznych doniesień miałby się wcielić Dwayne The Rock Johnson. Jakby tego było mało, rzeczony gwiazdor za pośrednictwem mediów społecznościowych pogratulował twórcom Shazama!, jak również zapowiedział, że realizacja solowego filmu o Black Adamie ruszy niebawem. Według niego czas oczekiwań to około jeden rok. Cieszycie się?

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – Warner Bros.

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?