Sadako – kolejny film z uniwersum Ring w maju

Na 24 maja zapowiedziano premierę filmu Sadako, kolejnej części horroru z uniwersum Ring. Tym razem twórcy postanowili opowiedzieć historię dziewczynki, której udręczony duch był sprawcą tak wielu śmierci w oryginalnej produkcji. Film ponownie wyreżyseruje Hideo Nakata (Ring, Dark Water).

fot. materiały promocyjne

Główną bohaterką filmu będzie psychiatra, Mayu Akikawa, w którą wcieli się Elaiza Ikeda (The Many Faces of Ito, ReLife). W pozostałych rolach wstąpi również Takashi Tsukamoto (Battle Royale, Wściekłość) jako Yūsuke Ishida, mężczyzna zmuszony przez okoliczności do rozwiązania głównego problemu filmu wraz z protagonistką. W rolę młodszego brata Akikawy, przeklętego przez Sadako, Kazumę, wcieli się Hiroya Shimizu (Kanako w krainie czarów, Chihayafuru: Shimonoku). Rie Tomosaka (Tokyo Dogs) z kolei zagra Hatsuko Sofune, matkę dziewczynki z amnezją, a Ren Kiriyama (Kamen Raider W, Ju-On: The Final) – Minoru Fuji, kolegę po fachu głównej bohaterki. Pod opieką Akikawy pozostaje mała, tajemnicza pacjentka, odegrana przez młodziutką, debiutującą na ekranie Himeka Himejima.

materiały promocyjne

Sadako jest ekranizacją szóstej powieści Koji Suzukiego zatytułowanej Tide (jp. タイド ) i tworzącej powieściowe uniwersum Kręgu. W skład filmowego uniwersum wchodzi aktualnie pięć filmów:

  1. Ring (1998)
  2. Rasen (1998) – znany również jako Spiral
  3. Ring 2 (1999)
  4. Ring 0: Birthday (2000)
  5. Sadako 3D (2012)
  6. Sadako 3D 2 (2013)

Zwłaszcza pierwszy film doczekał się kilku remake’ów, między innymi w Korei oraz Stanach Zjednoczonych. Ostatnią produkcją, w której pojawili się bohaterowie Ringu była Sadako vs. Kayako, który swoją premierę miał w 2017 roku.

Źródło i ilustracje: AnimeNewsNewtork, sadako-movie.jp

Interesuję się popkulturą, fanami, mangą i anime. Sporo piszę, ale takie życie doktorantki.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?