Samuel L. Jackson naciskał reżysera o sequel Niezniszczalnego

M. Night Shyamalan podzielił się anegdotą o tym, jak Samuel L. Jackson napastował go o sequel Niezniszczalnego.

Po prawie dwóch dekadach, Shyamalan powróci do postaci Pana Glassa i Davida Dunna w kontynuacji Niezniszczalnego Split. Okazuje się jednak, że przez lata nacisk na reżysera kładł nikt inny, jak sam Samuel L. Jackson. Shyamalan opowiadał:

Często przypadkowo wpadałem na Samuela L. Jacksona w Los Angeles – a w tym mieście bywam naprawdę rzadko. Pewnego razu jechałem do studia, gdy nagle pojawiło się jego auto. Spuścił szybę i powiedział Kiedy robimy ten sequel, sukinsynu? Odpowiedziałem tylko, że tak, pracuję nad nim, stary, ale teraz muszę lecieć, na razie! Dosłownie rok później, ponownie odwiedziłem Los Angeles i znowu pojawił jego samochód i zapytał mnie Kiedy robimy ten sequel, sukinsynu? Ja na to, że pracuję nad nim, już pragie kończę! A naprawdę w ogóle nad nim nie pracowałem. Kiedy w końcu napisałem koncept, zadzwoniłem do niego i był bardzo, bardzo pomocny.

Zobacz również: Oto pierwsze recenzje Glass! Nie jest dobrze

Film dzieję się bezpośrednio po zakończeniu Splita, a więc w Glass Dunn ściga człowieka o wielu osobowościach, stawiając mu czoła w coraz trudniejszych i brutalniejszych starciach. W tym samym czasie chowający się do tej pory w mroku Price, wyłania się z niej niczym pociągający za sznurki operator, który jest w posiadaniu sekretów tragicznych w skutkach dla obu wspomnianych przed momentem panów.

W obsadzie filmu Glass widzowie zobaczą następujące gwiazdy: Bruce Willis – David Dunn; Samuel L. Jackson – Elijah Price aka Pan Szkło; James McAvoy – Kevin Wendell Crumb aka Horda; Sarah Paulson – psychiatra specjalizująca się w indywiduach, uważających się za superbohaterów, a zatem zajmująca się wspomnianą powyżej trójką w szpitalu dla obłąkanych; Anya Taylor-Joy – Casey Cooke, czyli jedyna ocalała ze spotkania z Bestią; jak również Spencer Treat Clark i Charlayne Woodard, którzy wcielają się w role syna Dunna i matki Price’a.

Glass zadebiutuje w amerykańskich kinach już 18 stycznia 2019 roku.

Źródło: comicbook.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca Redaktora Naczelnego

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?