Advertisement

Scarlett Johansson w ogniu krytyki za wypowiedź o politycznej poprawności. Aktorka odpowiada

Nie minęło zbyt wiele czasu od afery z przyjęciem roli z Ghost in the Shell oraz odrzuceniem pod presją występu w Rub & Dug (historia kobiety, który czuła się mężczyzną), a już pojawiła się kolejna kontrowersja związana ze Scarlett Johansson.

Tym razem krytyce poddano wypowiedź aktorki w związku z poprawnością polityczną dla magazynu As If:

Jako aktorka powinnam mieć możliwość zagrania każdej osoby, drzewa czy zwierzęcia, bo na tym polega moja praca. Jest to pewnego rodzaju trend w moim zawodzie i z pewnych społecznych przyczyn musi mieć miejsce. Jednak są momenty, gdy czuję się z tego powodu niekomfortowo. Chodzi o sytuacje, w których to wszystko wpływa na sztukę, która powinna być wolna od ograniczeń.

Po szerokiej krytyce, jaka na nią spadła, pojawiło się oświadczenie Johansson, która prostuje swoje słowa

Odpowiadałam na pytanie artysty Davida Salle’a, tyczące się konfrontacji politycznej poprawności ze sztuką. Osobiście uważam, że w idealnym świecie każdy aktor powinien móc zagrać każdego i sztuka w każdej swojej formie powinna być wolna od politycznej poprawności. To właśnie chciałam zaznaczyć, choć zostało to inaczej odebrane. Mam świadomość, że w rzeczywistości, przemysł filmowy faworyzuje białych cisseksualnych aktorów i nie każdy aktor otrzyma takie propozycje, jakie ja miałam szczęście dostać. Wspieram, i dalej będę wspierać różnorodność w każdym przemyślę i będę walczyć o projekty, w których nikt nie jest odrzucony.

Czarna Wdowa w Avengers / Scarlett Johansson 4 / Scarlett Johansson

fot. Marvel

Zobacz również: Bond 25 – 007 będzie kobietą?!

Uważacie, że Scarlett Johansson powinna tłumaczyć się ze swojej uprzedniej wypowiedzi?

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: Baron/Shutterstock

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?