Advertisement

Scarlett Johansson zrezygnowała z roli w Rub & Tug

Obsadzenie Scarlett Johansson w roli Jean Marie Gill – kobiety, która przebierając się za mężczyznę wstrząsnęła pittsburskim światkiem przestępczym w latach ’70 – wywołało wiele głosów sprzeciwu. Jak się okazało, opozycjoniści osiągnęli swój cel.

Największym zarzutem dotyczącym angażu Scarlett Johansson był fakt, że nie jest ona osobą transpłciową. Do tego dochodzi krytyka whitewashingu (wybielania). Aktorka na początku odsyłała krytyków do Jareda Leto, czy Felicity Huffman, którzy byli nagradzani za role transpłciowych postaci, co tylko nasiliło krytykę w jej kierunku.

W oficjalnym komunikacie aktorka wyjawiła powody swojego odejścia z obsady Rub & Tug:

W świetle ostatnich etycznych wątpliwości dotyczących mojego angażu, jako Jean Marie Gill, postanowiłam z szacunku wycofać się z tego projektu. Nasze kulturowe rozumienie osób transpłciowych wciąż się rozwija. Wiele się nauczyłam od czasu swojego pierwszego komentarza dotyczącego roli w Rub & Tug. Podziwiam i kocham społeczność trans i jestem wdzięczna, że rozmawia się o inkluzywności w Hollywood.

Scarlett Johansson

Fot. materiały prasowe

Zobacz również: Reżyserka Czarnej Wdowy wybrana!

Rub & Tug ma skupić się na niespodziewanej drodze do chwały, upadku oraz dziedzictwie Gill. Reżyserem jest Rupert Sanders (Ghost in the Shell). Scenarzystą produkcji ma być Gary Spinelli (American Hustle), produkcją zaś mają zająć się Jonathan Lia, Tobey Maguire, Matthew Plouffe, i Joel Silver. Nie wiadomo na razie, kto jeszcze wystąpi w filmie.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: thenewdaily.com.au

Stały współpracownik

Boks, filmy, futbol. To moje trzy pasje. A Marlon Brando, Tom Hardy i Christian Bale to moja trójca święta.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?