Scenarzysta filmu o Hanie Solo przygotuje fabułę do Indiany Jonesa 5?

Portal Collider donosi, że wytwórnia Lucasfilm i reżyser Steven Spielberg wybrali Jonathana Kasdana – scenarzystę Hana Solo: Gwiezdnych wojen – historii – do napisania historii Indiany Jonesa 5. Ma on zastąpić Davida Koeppa (Jurassic Park, Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki).

Jonathan Kasdan (The First Time, In the Land of Women) będzie podążał w ślady swojego ojca Lawrence’a Kasdana, który napisał scenariusz do Poszukiwaczy zaginionej Arki. Co więcej, pomagał on również przy Królestwie Kryształowej Czaszki. Informację o zmianie scenarzysty Indiany Jonesa 5 nie potwierdziła Lucasfilm, ani też David Koepp.

Zatrudnienie Kasdana byłoby jednak dużym kredytem zaufania ze strony wytwórni. Tym bardziej, jeśli weźmie się pod uwagę wyniki finansowe produkcji o przygodach Hana Solo. Nie wiadomo też, jak wiele będzie miał do zrobienia, a także w jaki sposób podejdzie do scenariusza sam Kasdan.

Pewną ciekawostkę stanowią również doniesienia portalu Birth.Movies.Death. Wspomniana w nich jest Fontanna Młodości jako najważniejszy element fabuły Indiany Jonesa 5. Pozwoliłoby to na wprowadzenie młodszej wersji Dr Henry’ego Jonesa Jr. także w kolejnych filmach realizowanych w przyszłości.

Zobacz również: Steven Spielberg nie wyklucza uczynienia kobiety główną bohaterką serii o Indianie Jonesie!

Premiera filmu, według Variety, najprawdopodobniej nie będzie mieć miejsca 20 lipca 2020 roku, jak wcześniej zakładano, a produkcja będzie mieć znaczne opóźnienie. Po raz kolejny w rolę tytułowego archeologa oraz odkrywcy wcieli się Harrison Ford. Producentami widowiska będą zaś Kathleen Kennedy i Frank Marshal. Wcześniej Spielberg obiecał pojawienie się czegoś niesamowitego w piątej odsłonie Indiany Jonesa. Z kolei prezes Disneya Bob Iger zapowiedział, że nie będzie to ostatnia część cyklu.

Indiana Jones to postać będąca sławnym archeologiem i podróżnikiem po raz pierwszy wprowadzoną w Poszukiwaczach Zaginionej Arki (1981) – filmu uznanego za jeden ze 100. najlepszych filmów amerykańskich wszech czasów w rankingu przygotowanym przez Amerykański Instytut Filmowy. Później bohater pojawił się także w Indianie Jonesie i Świątyni Zagłady (1984) oraz Indianie Jonesie i ostatniej krucjacie (1989). Ostatnim filmem z serii był Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki. Mimo, iż produkcja nie cieszyła się zbyt wielkim uznaniem wśród krytyków, to i tak obraz zgarnął prawie 800 mln dolarów w globalnym box offisie.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: ComingSoon.net

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?