Scenarzystka Tomb Raidera zajmie się adaptacją Artemis Andy’ego Weira!

Portal The Hollywood Reporter potwierdził właśnie, że scenariusz do adaptacji powieści Andy’ego Weira zatytułowanej Artemis stworzy Geneva Robertson-Dworet (Tomb Raider, Captain Marvel).

Co więcej, Robertson-Dworet będzie też pracowała nad napisaniem historii dla innych filmów m.in.  Dungeons & Dragons, Visionaries oraz Silver & Black. Za wyreżyserowanie Artemis odpowiadać będzie z kolei Phil Lord (21 Jump Street, LEGO: Przygoda, 22 Jump Street) wraz z Chisem Millerem (Brooklyn Nine-Nine, The Last Man on Earth). Nieznana jest jeszcze obsada, ani też dokładna data premiery obrazu.

Źródło: Wydawnictwo Akurat

Zobacz również: Artemis – kolejna książka autora Marsjanina z filmową adaptacją?

Produkcją Artemis mają zająć się Simon Kinberg i Aditya Sood, a historia ma koncentrować się wokół Jazz Bashary – tragarki i drobnej przemytniczki, która staje przed niebezpieczną okazją. Portal Amazon opublikował krótki opis książki:

Jazz Bashara to kryminalistka. Tak jakby. Życie na Artemis, pierwszym i jedynym mieście na księżycu, bywa ciężkie, jeśli nie jest się bogatym turystą czy ekscentrycznym miliarderem. Drobny przemyt bywa nieszkodliwy, zwłaszcza, jeśli nie liczy się ilości kontraband, prawda? Nie, jeśli masz długi do spłacenia, a twoja praca jako bagażowy z trudem pozwala na opłacenie czynszu. Wszystko ulega zmianie, gdy Jazz dostrzega szansę na popełnienie zbrodni doskonałej z nagrodą zbyt cenną, by ją odrzucić. Jednak wykonanie czegoś, co jest niemożliwe to zaledwie początek problemów, zwłaszcza, gdy mowa jest o konspiracji skupionej na zdobyciu kontroli nad Artemis. Odtąd jej jedyną szansą na przetrwanie będzie zastosowanie manewru bardziej ryzykownego od poprzedniego.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Frazer Harrison/Getty Images

 

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?