Schwarzenegger, Jackie Chan i smok. Zwiastun najdroższego rosyjskiego w filmu w historii

The Mystery of Dragon’s Seal: Journey to China to rosyjsko-chińska superprodukcja, która jest również sequelem Wija z 2014 roku. Do produkcji mającej ukazać kulturę, historię, mity i legendy obu państw zaangażowano takie gwiazdy jak Arnold Schwarzenegger czy Jackie Chan. W sieci pojawił się najnowszy zwiastun filmu.

Głównym bohaterem filmu przygodowego z elementami fantasy jest angielski podróżnik i kartograf Jonathan Green. Na zlecenie cara Piotra Wielkiego podejmuje się on zadania opisania wschodnich rubieży Rosji. Przygoda zaprowadzi go aż do Chin, gdzie po raz kolejny umysł racjonalisty będzie musiał skonfrontować się z magią, przesądami i mitycznymi istotami. Przykładowo ze Smoczym Królem Lung Wangiem.

lung wang smok król film wij 2 journey to china

fot. kadr z trailera (youtube.com)

Zobacz również: Wiatr ze wschodu. Rosyjskie blockbustery nadciągają

Według źródeł  film kosztował 49 milionów dolarów, co sprawia, że sequel Wija jest najdroższym rosyjskim filmem w historii. Mimo sporego budżetu produkcja nie ustrzegła się perturbacji. Film powstawał przez kilka lat, gdyż w trakcie zdjęć zmieniano tytuły, scenariusz, angażowano kolejnych aktorów, a ostatnio pojawiły się problemy dystrybucyjne i z cenzurą w Chinach. Te ostatnie przezwyciężono i Tajemnica Smoczej Pieczęci swoją światową premierę będzie miała na początku przyszłego roku (27 stycznia w Chinach i  7 lutego w Rosji).

Za reżyserię odpowiada twórca pierwszej części Wija Oleg Stepchenko. Obok Arnolda Schwarzeneggera i Jackiego Chana w obsadzie filmu znaleźli się: Jason Flemyng, Rutger Hauer, Charles Dance, Martin Klebba, Anna Churina i Christopher Fairbank.

Zapowiedziano też trzecią część przygód Jonathana Greena. The Journey to India: On The Cusp Of Immortality będzie koprodukcją chińsko-rosyjsko-indyjską, a w jednej z ról ma pojawić się Mel Gibson.

Źródło: youtube.com; russianfilmgroup.ru / ilustracja wprowadzenia: instagram

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?