Shazam 2 – sequel oficjalnie zapowiedziany!

To właściwie była kwestia czasu, ale na Comic Conie w Brazylii Warner Bros. potwierdził kwestię związaną z jednym ze swoich największych hitów.

Shazam! jest obok Wonder Woman, Aquamana i oczywiście Jokera jednym z tych filmów DC, które sprawiają, że są jeszcze powody, by wierzyć w to uniwersum. Teraz studio Warner Bros. potwierdziło, że jeszcze co najmniej raz spotkamy bohaterów tego filmu (a przynajmniej ich część). Na pewno możemy spodziewać się powrotu Zachary’ego Leviego. Co zaś się tyczy terminu rozpoczęcia zdjęć oraz – co za tym idzie – premiery produkcji, pozostaje nam na to zaczekać. A zatem tak samo jak w przypadku Aquamana, tak i tutaj mamy absolutną pewność, że w ten czy inny sposób nasz superheros powróci.

Shazam

Fot. Warner Bros.

Zobacz również: Wonder Woman 1984 – mamy zwiastun! Ależ klimat lat 80.!

Opis pierwszej części: wszyscy mamy w sobie superbohatera, po prostu potrzeba trochę magii, aby go z siebie wydobyć. W przypadku Billy’ego Batsona (Angel), wystarczyło krzyknąć jedno słowo – SHAZAM! Potem 14-letni chłopiec otrzymał możliwość zamiany w dorosłego superbohatera – Shazama (Levi). Będąc zatem ciągle dzieckiem, w skórze dojrzałego już faceta, bohater rozkoszuje się nową wersją samego siebie. Robi zatem to, co każdy nastolatek w jego wieku, gdyby tylko posiadał potężne supermoce, a więc nieprzerwanie bawi się nimi! Shazam sprawdza granice swoich zdolności na drodze radosnej lekkomyślności typowego dziecka. Jednakże 14-latek szybko będzie musiał wziąć się w garść, gdy zza horyzontu wyjdzie dr Thaddeus Sivana (Strong).

Obsada filmu składa się z następujących gwiazd: Zachary Levi – Shazam; Asher Angel – Billy Batson; Mark Strong – złoczyńca dr Thaddeus Sivana; Jack Dylan Grazer – Freddy, czyli najlepszy przyjaciel Billy’ego; Grace Fulton – Mary; Faithe Herman – Darla; Ian Chen – Eugene; Jovan Armand – Pedro; Cooper Andrews i Marta Milans – Victor oraz Rosa Vasquezowie; a także Djimon Hounsou – Czarodziej.

Film wyreżyserował David F. Sandberg na podstawie scenariusza autorstwa Henry’ego Gaydena i Darrena Lemke’a. Shazam! trafił do polskich kin 5 kwietnia 2019 roku.

Źródło:

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?