Advertisement

Sicario 2: Soldado – Stefano Sollima nie planuje reżyserować ewentualnej trzeciej części

Sicario 2: Soldado zbiera solidne recenzje i jego debiut w box-officie przebił pierwszą część serii. Dzięki temu powstaje pytanie, czy Sony zdecyduje się na stworzenie następnego Sicario.

Stefano Sollima, reżyser Sicario 2: Soldado, przyznał w rozmowie z serwisem Variety, że seria Sicario powinna zostać antologią i ewentualną trzecią część powinien wyreżyserować twórca o innym stylu:

Każdy film w tej serii powinien być samodzielną produkcją, której akcja dzieje się w tym samym świecie. Z chęcią obejrzę Sicario 3, ale z innym reżyserem, który ma swój własny styl. Nie powinien powstać więcej, niż jeden film od tego samego reżysera. W innym wypadku ta seria za bardzo upodobniłaby się do normalnych franczyz.

Sicario 2: Soldado

fot. Variety

Zobacz również: Zimną wojnę obejrzało już ponad pół miliona widzów!

Opis dystrybutora (kino): Matt i Alejandro powracają na pogranicze amerykańsko-meksykańskie, by dopaść Carlosa Reyesa, narkotykowego  barona, który trudni się także przemytem broni dla terrorystów.

To co miało być szybką i stosunkowo prostą misją, wkrótce przeradza się w prawdziwą wojnę. Okazuje się bowiem, że Pentagon wydał zgodę na użycie oddziałów specjalnych i ciężkiego uzbrojenia do bezwzględnej walki z sojusznikiem terrorystów. Matt i Alejandro wiedzą, że te metody na pograniczu zamiast przynieść upragniony skutek, mogą wywołać katastrofę. Alejandro podejmuje się samotnej misji po drugiej stronie granicy, która każe mu się cofnąć w głąb mrocznej przeszłości, o której tak pragnął zapomnieć.

W obsadzie znajdują się ponadto: Jeffrey Donovan, Manuel Garcia-Rulfo i Catherine Keener. Włoski reżyser Stefano Sollima nakręcił omawiany thriller na podstawie scenariusza Taylora Sheridana.

Sicario 2: Soldado zadebiutuje w polskich kinach już 20 lipca 2018 roku.

Źródło: ew.com / Ilustracja wprowadzenia: Sony

Stały współpracownik

Boks, filmy, futbol. To moje trzy pasje. A Marlon Brando, Tom Hardy i Christian Bale to moja trójca święta.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?