Smarzowski szykuje drugą część Wesela?

Wszyscy wiemy, od jakiego filmu zaczęła się na nasze warunki wielka kariera Wojciecha Smarzowskiego. Wesele do tej pory jest jednym z najlepszych i najchętniej wspominanych filmów reżysera. Jak się okazuje, całkiem niedługo może zdarzyć się, że wspominki na temat perypetii Wiesława Wojnara i reszty weselników z  remizy mogą zamienić się w oczekiwanie na pierwszy w karierze Smarzowskiego sequel. Taką informację zdradza nam opublikowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej lista filmów, na której znajdują się produkcje, które będą ubiegać się o dofinansowanie z tej instytucji na 2019 rok. Jest na niej właśnie m.in. Wesele 2. 

Zobacz również: Kurier – recenzja nowego filmu Władysława Pasikowskiego

Oprócz wspomnianego projektu na liście można zobaczyć m.in. pojawiającą się w medialnych kuluarach już od jakiegoś czasu trzecią część legendarnych Psów Władysława Pasikowskiego czy drugi pełnometrażowy film spod znaku Wilkowyj i Rancza. 

Choć historia opowiedziana w pierwszym filmie z 2004 roku była sama w sobie zamknięta, pare furtek dla kontynuacji można w niej uznać za uchylone. Smarzowski nigdy nie kombinował z sequelami, dlatego myślę że bardzo ciekawie byłoby zobaczyć, jak poradziłby sobie z kontynuacją dzieła, które przyniosło mu rozgłos i zdobyło aż siedem nagród Polskiej Akademii Filmowej, czyli Orłów. Jeśli o nie chodzi, to kolejną okazję na podreperowanie konta reżyser będzie mieć już w kolejny poniedziałek. Jego Kler jest bowiem nominowany w aż sześciu kategoriach, w tym tej najważniejszej, za najlepszy film, w której przyjdzie mu rywalizować z Kamerdynerem Filipa Bajona i Zimną wojną Pawła Pawlikowskiego.

Kto zdobędzie Polską Nagrodę Filmową Orła 2019 w kategorii Najlepszy Film?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: Polski Instytut Sztuki Filmowej/fot. kadr z filmu Wesele/TVP

Redaktor

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad.

Kontakt pod [email protected]

Twitter: xkolek1

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?