Solid Gold – plejada gwiazd w najnowszym filmie Jacka Bromskiego

Inspirowany kulisami afery Amber Gold, thriller sensacyjny w reżyserii Jacka Bromskiego (Bilet na Księżyc, Anatomia zła) już pod koniec miesiąca trafi do kin.

W doborowej obsadzie filmu, w gwiazdorskim pojedynku na szczycie, ikony krajowej kinematografii – zdobywcy Polskich Nagród Filmowych – Orłów oraz wielokrotni laureaci Festiwalu w Gdyni – Janusz Gajos i Andrzej Seweryn. Obok nich w pełnym suspensu, intryg i akcji Solid Gold zobaczymy m.in.: Martę Nieradkiewicz, Piotra Stramowskiego, Danutę Stenkę, Olgierda Łukaszewicza, Artura Żmijewskiego, Mateusza Kościukiewicza, Andrzeja Konopkę, Olenę Leonenko-Głowacką, Krzysztofa Stroińskiego, Ewę Kasprzyk, Andrzeja Zielińskiego, Sławomira Orzechowskiego, Karolinę Staniec i Macieja Maleńczuka. Autorem zdjęć do filmu jest ceniony i wielokrotnie nagradzany operator Arkadiusz Tomiak (Obława, Legiony). Muzykę skomponował Louis Ludek Drizhal (Śmiertelna wyliczanka), za montaż odpowiada Krzysztof Szpetmański (Chce się żyć, Papusza).

Producentem filmu jest Akson Studio – autorzy artystycznych i komercyjnych sukcesów takich dzieł, jak: Miasto 44, Atak paniki, Powidoki czy Wałęsa. Człowiek z nadziei. Solid Gold był jednym z filmów prezentowanych w konkursie Głównym 44 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

solid

Z opisu filmu na stronie festiwalu w Gdyni można przeczytać, iż Solid Gold to historia młodej policjantki, która osiem lat po traumatycznym przeżyciach, na prośbę byłego szefa wraca do policji, aby wziąć udział w dochodzeniu w sprawie biznesowo-politycznych powiązań na Pomorzu. Grupa ma za zadanie rozpracować przestępców zajmujących się budowaniem piramidy finansowej o ogromnym zasięgu.

W obsadzie filmu znajdują się słynne postaci polskiego kina: Janusz Gajos, Andrzej Seweryn, Marta Nieradkiewicz, Olgierd Lukaszewicz, Danuta Stenka, Piotr Stramowski, Mateusz Kościukiewicz, Krzysztof Stroiński, Artur Żmijewski, Ewa Kasprzyk, Marcin Czarnik oraz wokalista Maciej Maleńczuk.

Zobacz również: Iwan Groźny z Treblinki – premier Polski wysłał list do szefa Netfliksa w sprawie rozmieszczenia obozów koncentracyjnych na mapie

Według ostatnich informacji, do regularnej dystrybucji Solid Gold ma trafić 29 listopada.

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?