Spider-Man poza MCU! Marvel nie dogadał się z Sony

Według najnowszych informacji, Marvel Studios nie będzie prawdopodobnie produkować już żadnych filmów ze Spider-Manem w roli głównej. Disney i Sony Pictures nie doszły do porozumienia w sprawie kontynuowania współpracy.

Deadline właśnie poinformowało, że Kevin Feige oraz Marvel Studios nie będą już zaangażowane w produkcję filmów o przygodach Spider-Mana. Powodem braku porozumienia pomiędzy studiami okazały się oczywiście pieniądze. Kilka miesięcy temu szefowie Disney’a i Sony Pictures przystąpili do rozmów w sprawie przedłużenia współpracy. Podobno Disney chciał większych udziałów oraz zaproponował współfinansowanie nowych filmów o przygodach Człowieka Pająka na zasadach 50 na 50. Sony nie zgodziło się na przedstawione warunki i odrzuciło tę ofertę.

Cała ta sytuacja jest z pewnością ciosem dla Disney’a, zwłaszcza, że ostatnie dwie produkcje z Pająkiem przyniosły ogromne zyski. Co więcej, Spider-Man: Daleko od domu stał się właśnie najbardziej dochodową produkcją w historii wytwórni Sony.

Zobacz także: Spider-Man: Daleko od domu w kinach z nowymi scenami?

Podobno Kevin Feige został także natychmiastowo usunięty z przyszłych projektów Spider-Mana, co jest jednoznaczne z wyrzuceniem Pająka z Marvel Cinematic Universe. Jeżeli sytuacja się nie zmieni to kolejne filmy o Spider-Manie będą solowymi produkcjami, tworzonymi bez udziału Marvel Studios. Według informatorów Deadline, Sony twierdzi jednak, że poradzi sobie nawet bez pomocy Feige’a. Studio w dalszym ciągu musi co 3 lata tworzyć kolejny film o przygodach Człowieka Pająka, tak by prawa do ekranowej postaci nie powróciły do Disney’a.

Disney, Marvel Studios i Sony Pictures odmówiły komentarza w tej sprawie.

Źródło: deadline.com/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Pasjonat nowych technologii, gadżeciarz, maniak seriali i fan Marvela oraz Star Wars. Bez słuchawek nigdzie się nie ruszam. Cenię dobre RPG-i i gry akcji.

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?