Stan & Ollie – materiał zza kulis filmu! Jak uchwycono wyjątkowość ikon sceny komediowej?

Z pewnością wcielenie się w legendy sceny komediowej nie jest proste. Tak więc odegranie Stana Laurela i Oliviera Hardy’ego w biograficznym filmie zatytułowanym po prostu Stan & Ollie musiało być nie lada wyzwaniem dla Stevena Coogana oraz Johna C. Reilly’ego. Aktorzy pokonali naprawdę długą drogę, zarówno na planie, jak i poza nim, by dobrze odzwierciedlić te dwie, światowe ikony. W poniższym materiale możecie posłuchać, co ma Wam do powiedzenia obsada oraz cała ekipy realizatorów stojąca za obrazem. Dowiecie się, w jaki sposób uchwycono wyjątkowość portretowanych w filmie postaci.

Zobacz również: Aquaman – trzy nowe banery z głównym bohaterem widowiska Jamesa Wana!

Stan & Ollie dzieje się w roku 1953, kiedy to złoty wiek Laurela i Hardy’ego w Hollywood już dawno przeminął. Obecnie, dźwigając na plecach bagaż składający się z minionych lat i przeszłych nieporozumień, bohaterowie starają się odzyskać nieco utraconej magii oraz trochę śmiechu, z których przecież są popularni, na tournee po Wielkiej Brytanii. Ich występy są przebojem. Niestety panowie nie są w stanie pozbyć się swoich problemów, a zdrowie Hardy’ego zaczyna zagrażać ich partnerstwu.

Obsada filmu: Steve Coogan – Stan Laurel, John C. Reilly – Oliver Hardy, Shirley Henderson – Lucille Hardy, Danny Huston – Hal Roach, Nina Arianda – Ida Kitaeva Laurel, Rufus Jones – Bernard Delfont, Bentley Kalu – Elephant Wrangler i Susy Kane – Cynthia Clark.

Jon S. Baird zasiadł na stołku reżyserskim, a scenariusz dostarczył mu Jeff Pope. Film pt. Stan & Ollie pojawi się w amerykańskich kinach już 28 grudnia 2018 roku.

Źródło: EMPIRE; ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – Sony Pictures

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?