Sun Film Group Poland – oto nowy gracz na polskim rynku filmowym

W czasie minionych świąt narodziła się Sun Film Group Poland Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu – firma produkująca i dystrybuująca filmy.

Spółka należy do włoskiej grupy Sun Film Group SPA. Szefem Sun Film Group Poland jest Ciro Dammicco, producent filmowy i kompozytor muzyki, bardzo doświadczony założyciel Eagle Pictures, jednej z najlepszych w ciągu ostatnich 20 lat włoskich firm z branży filmowej. Sun Film Group Poland wchodzi na rynek z filmem Skin w reżyserii Guy’a Nattiva – produkcją, która po raz pierwszy w Europie zostanie pokazana na tegorocznym Festiwalu w Berlinie w sekcji Panorama. Polska premiera filmu Skin jest przewidziana na wiosnę tego roku.

Zobacz również: Oscary 2019 – oto nominowani! Zimna Wojna z trzema nominacjami!

sun film group

Fot. materiały prasowe

Skin to opowieść inspirowana prawdziwą historią Bryona Widnera – białego fanatyka neonazistowskiej ideologii – granego przez Jamiego Bella. Film był już prezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, gdzie zdobył nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych Fipresci.

Bryon to młody mężczyzna należący do zaciekłej „rodziny” skinheadów. Jego życie upływa na piciu alkoholu, zażywaniu narkotyków oraz na dokonywaniu brutalnych rasistowskich pobić i morderstw.

Bryon nie zna innego sposobu życia i najwyraźniej zdaje się akceptować swoją codzienność – dopóki nie pozna Julie, młodej kobiety, która jest matką trzech córek. Dla niej dokona trudnego i odważnego wyboru: spróbuje zmienić swoje życie. Jednak jego „rodzina” nie może pozwolić sobie na porzucenie przez własne dziecko i wróci, by odzyskać „utraconą owieczkę”.

Zobacz również: Al Pacino zagra w serialu o łowcach nazistów?

sun film group

Fot. materiały prasowe

„Dorastałem w Izraelu – mówi reżyser – słuchając opowieści mojego dziadka o Holokauście, nazizmie i wszystkim, przez co przeszedł. Byłem bardzo wzruszony – wyjaśnia – mogąc zobaczyć kogoś, kto zdołał wyjść z kręgu zła, znajdując drogę na inną ścieżkę”.

W filmie występują: Jamie Bell, Danielle Macdonald i nominowana do Oscara Vera Farmiga – a także Mike Colter i Bill Camp.

Skin to opowieść o bolesnej transformacji, ta kronika odkupienia Bryona Widnera każe nam zanurzyć się w świecie tak samo skrajnym, jak i nieznanym, zmusza do odnalezienia sposobu na poradzenie sobie z rzeczywistością, która nie uznaje takich słów jak mediacja czy kompromis.

Źródło i ilustracja wprowadzenia: Sun Film Group Poland

Zastępca Redaktora Naczelnego

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?