Super Mario Bros. – animowany film już jest w drodze na srebrne ekrany!

Animowana produkcja o flagowych bohaterach konsoli Nintendo, a mowa tutaj o postaciach z gry wideo Super Mario Bros., ruszyła w końcu do przodu, a przynajmniej tak wynika z informacji podanych przez portal Variety. Założyciel Illumination Entertainment, Chris Meledandri pragnie przenieść niezwykle popularną grę z hydraulikami w roli głównej na srebrne ekrany.

Super Mario Bros.

Fot.: Nintendo

Zobacz również: Robin Hood: Początek – legendarny banita i Mały John rozprawiają o swoich planach w nowym fragmencie filmu!

Oczywiście należy tutaj wspomnieć, że już powstała adaptacja live action omawianej produkcji. Została wydana w 1993 roku. W głównych rolach wystąpili wówczas Bob Hoskins wcielający się w Mario i John Leguizamo jako Luigi. Jednakże obraz nie doczekał się pozytywnego odbioru i jest dla wielu widzów oraz fanów gry powodem do wstydu.

Cieszę się, że za pierwszy raz nie udało się dobrze zrealizować adaptacji Super Mario Bros. Myślę, że stoi przede mną teraz znacznie bardziej ekscytujące i wartościowe wyzwanie, niż wykonanie po prostu kolejnej wersji zrobionej znakomicie produkcji.

Stwierdził Meledandri.

Założyciel wspomnianego studia planuje blisko współpracować z twórcą Super Mario Bros., którym jest Shigeru Miyamoto, w celu zapewnienia sobie końcowego sukcesu.

Dla nas jest sercem i duszą powstającego filmu. Nigdy nie byłem świadkiem podobnego zdarzenia na planach kręcenia innych adaptacji. Historia Hollywood pełna jest ludzi, którzy szczerze przekonani, iż znają materiał pierwotny lepiej, niż ich oryginalni twórcy. Ja też już kiedyś popełniłem ten błąd.

Super Mario Bros. jest priorytetową produkcją omawianego studia, tak więc prawdopodobnie zagości na ekranach kin już na początku 2022 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – Nintendo

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?