the old guard background Advertisement

Tenet – wiemy, jaki będzie miał budżet film Christophera Nolana

Każda produkcja tego twórcy jest wielkim filmowym wydarzeniem. Nie inaczej jest tym razem. Niedawno pojawił się pierwszy zwiastun nowego widowiska Nolana, teraz wiemy, ile kosztuje.

Według m.in. portalu Collider, Tenet mieści się w budżecie 200 milionów dolarów – Variety wychodzi nawet nieco ponad tę sumę, pisząc o 225.  Rzecz jasna, jak zwykle nie wpisuje się chociażby kosztów związanych z rozreklamowaniem produkcji. Wygląda więc na to, że zgodnie z oczekiwaniami czeka nas wysokobudżetowy megahit.

tenet

Fot. MELINDA SUE GORDON/WARNER BROS

Zobacz również: Najlepsze thrillery 2019 roku! Ranking aktualizowany!

Fabuła Tenet ukrywana była do niedawna tej pory w tajemnicy, ale pierwszy zwiastun wreszcie nakreślił nam co nieco. A z niego dowiadujemy się, że fabuła koncentrować będzie się wokół podróży przez czas, których celem jest uratowanie świata przed III Wojną Światową i „czymś gorszym niż wojna nuklearna”.

W obsadzie znaleźli się między innymi John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Aaron Taylor-Johnson, Kenneth Branagh, Clémence Poésy i Michael Caine. W roli epizodycznej pojawić ma się również polski aktor Marcel Sabat.

Nolan jest zarówno reżyserem jak i scenarzystą nowego filmu. W pracy producenckiej pomaga mu żona, Emma Thomas oraz Thomas Hayslip, który wielokrotnie współpracował z reżyserem. Przy kręceniu scen jest za to używana technologia IMAX.

Premierę zaplanowano na 17 lipca 2020 roku.

Źródło: Collider, Variety / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?