Thanos był pierwotnie narratorem filmu Avengers: Wojna bez granic!

Czy zdawaliście sobie sprawę, że szalony i okrutny tytan Thanos pierwotnie pełnił rolę nie tylko głównego złoczyńcy w filmie Avengers: Wojna bez granic, lecz również narratora całej, szokującej i zaskakującej opowieści? A więc reżyserowanie komiksowego widowiska, czyli bracia Joe i Anthony Russo niedawno ujawnili, iż pierwsza wersja scenariusza faktycznie zakładała taką możliwość.

Avengers: Wojna bez granic

Fot.: Marvel

Zobacz również: Znamy oficjalny tytuł serii o Scarlet Witch! Nie zabraknie w niej Visiona!

Jak dobrze wiecie, wspomniany tytan odgrywany przez Josha Brolina był niezwykle umiejętnie rozpisaną postacią. Posiadał ciekawą przeszłość, mocne, a co za tym idzie, złożone motywacje, a jego działania budziły grozę. Jak więc widać już w finalnej formie zapadał widzom w pamięć i budził szacunek. Niemniej w pierwotnej wersji jego udział w obrazie miał być zdecydowanie większy.

Zatem podczas dwugodzinnego pokazu, a potem wydarzenia Q&A przygotowanego z myślą o Avengers: Wojna bez granic, którego organizatorem był portal Collider, bracia Russo zdradzili, iż pierwsze wersje scenariusza filmu zawierały nieliniową odsłonę historii, przedstawionej z punktu widzenia Thanosa. Sam tekst zawierał również dokładny opis przeszłości Czarnego Zakonu, jednakże składał się aż z 250 stron! Bracia Russo nie byli zatem w stanie przekuć go na fabułę do filmu. Stwierdzili:

Dobra, ale nie możemy tego wszystkiego zmieścić w dwugodzinnej fabule filmu.

Niemniej ówczesna wersja scenariusza nie zastała zupełnie porzucona.

Myślę że spisanie narracji Thanosa pozwoliło nam dokładnie przyjrzeć się tej postaci. Dowiedzieliśmy się, kim jest i do czego uparcie dąży. Tak więc, gdy zaczęliśmy tworzyć film, było nam o wiele łatwiej wykreować tę postać, a także stworzyć liniową strukturę opowieści.

Zatem narracja Thanosa pozwoliła na stworzenie nie tylko interesującego złoczyńcy, lecz zadecydowała także o finalnej strukturze produkcji. Obecnie przypomina ona obraz z gatunku heist film. Jest to produkcja o skomplikowanej fabule, gdzie grupa ludzi (tutaj nasz okrutny tytan) próbuje ukraść dobrze chronione i wartościowe przedmioty (kamienie nieskończoności). Podróż Thanosa uchwycona w filmie mówi sama za siebie, a więc narracja okazała się zbyteczna.

Źródło: ScreenRant . Ilustracja wprowadzenia – Marvel

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?