The Batman – Pattinson próbował okłamać Christophera Nolana, chcąc udać się na casting

Na jakiekolwiek informacje wciąż pozostaje nam zaczekać co najmniej do 22 sierpnia, aż do eventu FanDome DC. Tymczasem gwiazdor produkcji Matta Reevesa przyznał się w jednym z wywiadów do pewnej rzeczy.

Otóż w trakcie castingów do The Batman Robert Pattinson pracował na planie Tenet.  Aktor miał być tak bardzo zdeterminowany na to, by wystąpić w roli Mrocznego Rycerza, że w pierwszej chwili powiedział Nolanowi o potrzebie wyjazdu z powodu „problemów rodzinnych”. Słynny reżyser szybko skojarzył jednak, że chodzi o przesłuchanie. Cóż, ostatecznie udało mu się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Fot. Twitter

Zobacz również: Zwiastun The Batman i nowe gry ze świata DC! Czego spodziewać się na DC FanDome?

The Batman zobaczymy między innymi Zoe Kravitz w roli Catwoman, Jeffrey Wrighta jako komisarza Gordona oraz Johna Turturro jako Carmina Falcone. Na ekranie pojawi się również Colin Farrell w roli Pingwina. W tytułowego bohatera wciela się za to Robert Pattinson. Dla brytyjskiego aktora jest to ukoronowanie drogi jakiej przeszedł po oderwaniu się od serii Zmierzch. Od tamtej pory zagrał on w filmach, które wymagały od niego bardzo różnorodnego podejścia, a ostatnio triumfy święcił ubiegłoroczny horror z jego udziałem – The Lighthouse.

Źródło: nme.com / Ilustracja wprowadzenia: Warner Bros.

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?