Advertisement

The Cave, czyli o podziemnym szpitalu w ogarniętej wojną Syrii

The Cave, czyli najnowszy film dokumentalny od National Geographic otrzymał pierwszy zwiastun. Przedstawi losy kobiety kierującej szpitalem w rozdartej przez wojnę Syrii.

Nowy dokument wyreżyserował Feras Fayyad. Poprzednim dziełem reżysera był nominowany do Oscara film Ostatni w Aleppo. Przedstawiał on formację Białych Hełmów, która zajmuje się wydobywaniem rannych z gruzów po ostrzale. The Cave skoncentruje się za to na postaci młodej doktor Amani. W wyniku wojny została zmuszona do porzucenia studiów lekarskich. Nie odebrało jej to jednak chęci by pomagać ludziom potrzebującym opieki medycznej. Zebrała grupę innych lekarzy i założyła własny szpital. Ze względu na ciągły ostrzał i zagrożenie na powierzchni, ta placówka znajduje się pod ziemią.

Fot. Chris Pizzello

Zobacz również: Na pierwszy rzut oka: Wrogi świat – dokumentalny serial National Geographic

Pierwszy zwiastun filmu pojawił się już w serwisie Deadline. Premiera The Cave odbędzie się na festiwalu filmowym w Toronto. Poza tym wydarzeniem, produkcja będzie możliwa do obejrzenia od października. To kolejny dokument National Geographic, który może potencjalnie aspirować do Oscara. W 2018 roku główną nagrodę w kategorii pełnometrażowych filmów dokumentalnych zdobył Free Solo. Koncentrował się on na Alexie Honnoldzie. Został on pierwszym człowiekiem, który zdobył ścianę El Capitan w Parku Narodowym Yosemite bez żadnych zabezpieczeń.

Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzenia: Ammar Sulaiman

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?