The Dead Don’t Die – zombie Jarmuscha otworzą Cannes!

Najsłynniejszy festiwal filmowy zbliża się wielkimi krokami. Doczekaliśmy się w końcu pierwszej informacji dotyczącej programu imprezy. Filmem otwarcia będzie najnowsza produkcja kultowego reżysera Jima Jarmuscha – The Dead Don’t Die, opowiadająca o ataku żywych trupów na senne, amerykańskie miasteczko.

Trzynasta w karierze pełnometrażowa produkcja Jarmuscha zostanie pokazana w Cannes 14 maja. Film będzie walczył również o Złotą Palmę. Przewodniczącym jury, które wybierze najlepsze produkcje tej imprezy, będzie meksykański reżyser Alejandro González Iñárritu (Birdman, Zjawa, Babel).

Zobacz również: TOP 5 – najlepsze filmy Jima Jarmuscha

The Dead Don’t Die, które ma być połączeniem horroru i komedii, reklamowane jest jako „najlepsza obsada zombie w historii”. Na ekranie pojawią się: Bill Murray, Adam Driver, Tilda Swinton, Chloë Sevigny, Steve Buscemi, Danny Glover, Caleb Landry Jones, Rosie Perez, Iggy Pop, Selena Gomez, RZA, Sara Driver, Austin Butler, Luka Sabbat, Eszter Balint, Carol Kane i Tom Waits.

Jarmusch jest stałym bywalcem Cannes. W 1984 roku otrzymał tam Złotą Kamerę za film Inaczej niż w raju. Short Kawa i papierosy III przyniósł mu Złotą Palmę za krótki metraż w 1993 roku, a Broken Flowers nagrodzono Grand Prix festiwalu w 2005 roku. Jego poprzedni film, Paterson, prezentowany był w sekcji konkursowej w 2016 roku, równolegle z dokumentem muzycznym Gimme Danger.

Plakat promujący film The Dead Don't Die / fot. materiały prasowe

Plakat promujący film The Dead Don’t Die / fot. materiały prasowe

Fabuła: W sennym miasteczku Centerville coś nie gra. Ogromny księżyc wisi nisko na niebie, godziny dnia stają się nieprzewidywalne, zwierzęta zachowują się dziwnie. Nikt nie wie dlaczego. Wiadomości są niepokojące, a naukowcy przejęci. Ale nikt nie będzie w stanie przewidzieć najdziwniejszej i najbardziej niebezpiecznej rzeczy – plagi, która, nawiedzi Centerville. The Dead Don’t Die – zmarli nie umierają, wstają z grobów i brutalnie atakują żywych, karmiąc się ich ciałami. Mieszkańcy miasteczka muszą stanąć do walki o przetrwanie.

Film trafi do amerykańskich kin miesiąc po premierze we Francji, 14 czerwca. Do polskich kin The Dead Don’t Die zawitają zaś 26 lipca. Dystrybutorem filmu jest United International Pictures Polska.

72. Festiwal Filmowy w Cannes potrwa od 14 do 25 maja.

Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Dziennikarz filmowy i kulturalny, miłośnik kina i festiwali filmowych, obecnie mieszka w Londynie. Autor bloga "Film jak sen".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?