The Eternals ma zmienić oblicze MCU

Jeden z dwóch pierwszych filmów 4. fazy Marvel Cinematic Universe zdecydowanie różni się od tego, co znamy z filmów dotychczasowych filmów z tego gatunku. Jak się okazuje, ma on również stanowić niemały przełom.

The Eternals było jedną z atrakcji  São Paulo Comic Con Experience, dzięki czemu dowiedzieliśmy się nieco więcej o tym zjawisku. O produkcji wypowiedział się sam Kevin Feige.

[The Eternals] jest epicką opowieścią, która rozgrywa się na przestrzeni 7 tysięcy lat ludzkiej historii. Jej kosmiczny rozmach zmienia wszystko, co dotychczas wiedzieliśmy o MCU. To ambitny koncept, który zabiera nas w podróż od czasów współczesnych aż do Mezopotamii, przechodząc przez przeróżne lokacje i okresy. Nie przypomina niczego, co dotąd robiliśmy – wyznaje sternik MCU.

Feige dodaje również, że pojawi się także rasa stwórców tytułowych bohaterów, a także ich śmiertelni wrogowie.

Tak, zobaczymy w filmie Celestian u szczytu potęgi. Dewianci również się tam znajdą. W mitologii stworzonej przez komiksy byli… niezwykle ważni dla planów Celestian. Zobaczymy w filmie Dewiantów zupełnie innych niż to, co widzieliśmy do tej pory w komiksach To będzie ich zupełnie nowa forma.

Wygląda na to, że czeka nas duży przeskok w bardziej kosmiczne rejony komiksów Marvela. Na tyle duże, że niedawna Kapitan Marvel wydaje się być błahostką. Jak to wszystko wypadnie? Cóż, póki co musimy czekać na pierwsze trailery.

eternals film mcu 2020

fot. Twitter/MarvelEntertainment

Zobacz również: Avengers: Koniec gry – scenariusz zawitał do sieci!

Eternals: film z czwartej fazy MCU, który zadebiutuje 6 listopada 2020 roku. Opowie on o tytułowej grupie nieśmiertelnych istot z kosmosu. Zostały stworzone przez rasę Celestials i wysłane na Ziemię, by chronić planetę przed ich złymi odpowiednikami zwanymi Deviants. Wspomniana wcześniej Salma Hayek wcieli się w postać Ajak. W originale heros była mężczyzną, jednak twórcy filmu postanowili zmienić jego płeć. Oprócz tego w obsadzie superprodukcji wystąpią także Richard Madden jako Ikaris, Angelina Jolie (Thena), Kumai Nanjiani (Kingo), Bryan Tyree Henry (Phastos), Lauren Ridloff (Makkari), Lia McHugh (Sprite) oraz Don Lee (Gilgamesh).

Za reżyserię filmu odpowiada Chloé Zhao. Natomiast scenarzystami zostali Matthew oraz Ryan Firpo. Na razie nie wiadomo zbyt wiele na temat fabuły. Zdradzono jedynie, że akcja rozegra się na przestrzeni tysięcy lat.

Źródło: MovieWeb / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe – kolaż

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?