The Favourite – zwiastun nowego filmu kostiumowego od twórcy Lobstera!

Już jesienią będziemy mogli zobaczyć The Favourite – ciekawie zapowiadającą się kostiumową produkcję z gwiazdorską obsadą i odpowiadającym za Lobstera Yorgosem Lanthimosem za sterami.

Akcja w The Favourite ma miejsce na początku XVIII wieku. Anglia prowadzi wojnę z Francją, jednak prym nadal wiodą wyścigi kaczek i jedzenie ananasów. Na tronie znajduje się królowa Anna (Olivia Colman), zaś jej bliska przyjaciółka, Lady Sarah (Rachel Weisz), zarządza krajem w jej imieniu, podczas gdy władczyni cierpi na problemy ze zdrowiem. Kiedy na horyzoncie pojawia się Abigail (Emma Stone), nowa służąca, jej urok nie pozostaje niezauważony przez Sarę, która bierze ją pod swoje skrzydła. Młoda dziewczyna dostrzega w tym szansę na powród do arystokratycznych korzeni. Gdy wojenna polityka staje się coraz bardziej czasochłonna dla Sary, Abigail zastępuje ją w coraz większym stopniu jako towarzyszka królowej. Ich kwitnąca przyjaźń daje jej szanse na spełnienie ambicji i żadna kobieta, mężczyzna, polityka czy królik nie stanie jej na drodze.

Zobacz również: Ralph Fiennes wystąpi w Mr Vertigo realizowanym przez Terry’ego Gilliama

W filmie Lanthimosa wystąpią m.in. Olivia Colman, Emma Stone, Rachel Weisz, Nicholas Hoult , Joe Alwyn oraz James Smith, Mark Gatiss. Scenariusz zostanie napisany przez Deborę Davis i Tony’ego McNamarę. Producentami zaś będą Ceci Dempsey, Ed Guiney, Lee Magiday i sam Yorgos Lanthimos. Do kin wejdzie zas 23 listopada tego roku.

Źródło: Youtube / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?