The Inconvenient Truth – Feo Aladag stworzy film o rotmistrzu Pileckim

Feo Aldag napisze scenariusz i wyreżyseruje film biograficzny The Inconvenient Truth, który przedstawi historię rotmistrza Pileckiego.

Witold Pilecki to legendarny żołnierz polskiego ruchu oporu, uczestnik Powstania Warszawskiego, który z własnej woli podjął się misji infiltracji obozu koncentracyjnego Auschwitz, z którego następnie uciekł w 1943 roku. Fabuła filmu ma skupić się na losach rotmistrza od misji w Auschwitz aż do skazania na śmierć przez komunistów w 1948 roku. W fabule mają pojawić się również odniesienia do współczesności.

Zobacz również: Maja Frykowska o Pewnego razu…w Hollywood: Nie domagam się odszkodowania od Quentina Tarantino

feo aladag

Feo Aladag fot. cineuropa.org

Feo Aldag do tej pory wyreżyserowała dwa filmy. Są to niemiecki kandydat do Oscara dramat Obca (2010) opowiadający o muzułmance uciekającej do Europy oraz rozgrywający się w Afganistanie dramat wojenny Między światami (2014).

The Inconvenient Truth ma być europejską koprodukcją realizowaną z polskimi partnerami. Zdjęcia mają ruszyć w tym roku, by zdążyć z premierą zaplanowaną na 2021 rok, czyli 120. rocznicę urodzin Pileckiego. Obsada filmu nie została jeszcze ustalona.

Zobacz również: Joel Kinnaman inflitruje polską mafię. Zwiastun The Informer

Możliwe, że to nie będzie jedyny film o rotmistrzu Pileckim, gdyż w sierpniu 2019 roku dofinansowanie w kwocie 6 milionów złotych od PISF otrzymał projekt Ochotnik, którego budżet wynosić ma prawie 150 milionów złotych.

Źródło: hollywoodreporter / ilustracja wprowadzenia: fot. wikimedia commons

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?