The Mystery of Dragon Seal – Jackie Chan i Arnold Schwarzenegger w nowym zwiastunie!

Pojawił się kolejny zwiastun ciekawie zapowiadającej się rosyjsko-chińskiej koprodukcji z gwiazdami kina akcji w rolach głównych.

Głównym bohaterem The Mystery of Dragon Seal, filmu przygodowego z elementami fantasy, jest angielski podróżnik i kartograf Jonathan Green. Na zlecenie cara Piotra Wielkiego podejmuje się on zadania opisania wschodnich rubieży Rosji. Przygoda zaprowadzi go aż do Chin, gdzie po raz kolejny umysł racjonalisty będzie musiał skonfrontować się z magią, przesądami i mitycznymi istotami. Tym razem jego celem jest poznanie Smoczego Króla Lung Wanga.

Według źródeł  film kosztował 49 milionów dolarów, co sprawia, że sequel Wija jest najdroższym rosyjskim filmem w historii. Mimo sporego budżetu produkcja nie ustrzegła się perturbacji. Film powstawał przez kilka lat, gdyż w trakcie zdjęć zmieniano tytuły, scenariusz, angażowano kolejnych aktorów, a ostatnio pojawiły się problemy dystrybucyjne i z cenzurą w Chinach. Te najwyraźniej już przezwyciężono i Tajemnica Smoczej Pieczęci swoją światową premierę będzie miała we wrześniu (19.09 w Rosji i 26.09 w Chinach).

Zobacz również: Noc oczyszczenia 5 – nowy reżyser na pokładzie

Za reżyserię odpowiada twórca pierwszej części Wija Oleg Stepchenko. Obok Arnolda Schwarzeneggera i Jackiego Chana w obsadzie filmu znaleźli się: Jason Flemyng, Rutger Hauer, Charles Dance, Martin Klebba, Anna Churina i Christopher Fairbank.

Zapowiedziano też trzecią część przygód Jonathana Greena. The Journey to India: On The Cusp Of Immortality będzie koprodukcją chińsko-rosyjsko-indyjską, a w jednej z ról ma pojawić się Mel Gibson.

Źródło: Youtube / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?