Thor: Love and Thunder może przedstawić wątek choroby Jane Foster

Chociaż w komiksach pełnił ważną rolę, wątek choroby Jane nie musiał pojawić się w filmowej wersji. Teraz Taika Waititi sam zabrał głos w tej kwestii dotyczącej Thor: Love and Thunder.

W serii komiksowej, na której podstawie wzoruje się nowy film Marvela, Jane Foster cierpi z powodu raka piersi. To właśnie choroba niszcząca organizm bohaterki sprawia, że nikt nie podejrzewa jej o jednoczesne bycie Gromowładną. Korzystanie z mocy Thora sprawiało jednak, że terapia mająca pomóc jej zwalczyć chorobę nie działała. To poświęcenie ze strony Jane Foster było osią fabuły wielu zeszytów. Po ogłoszeniu ekranizacji tej serii, wiele osób zaczęło zastanawiać się czy zostanie to przełożone z komiksu na Love and Thunder. Teraz wiemy, że zastanawia się nad tym również Taika Waititi.

Myślę, że to bardzo ważna i mocna część komiksów. To rewelacyjne, że mamy tu dwa starcia, walkę z chorobą oraz jako Thor. Osobiście uwielbiam tę historię, ale to czy pojawi się w filmie, dopiero się okaże. Nie jesteśmy pewni, że w pełni zaadaptujemy tę fabułę. Wszystko zmienia się podczas samych zdjęć, a czasami nawet na etapie edycji. Możemy na przykład pozbyć się raka piersi i zamienić go na coś innego lub uznać, że z Jane jest wszystko w porządku.

Fot. kadr z filmu Thor: Mroczny świat

Zobacz również: Jumanji: Następny poziom – cała ekipa na nowym plakacie

Jak widać, nowy Thor jest więc na tak wczesnym etapie produkcji, że sami twórcy nie wiedzą w jakim kierunku ona pójdzie. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i liczyć na kolejne skrawki informacji wyrwane od reżysera. Być może niedługo, jego wizja stanie się bardziej konkretna.

Źródło: variety.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Thor

 

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?