Timothée Chalamet z główną rolą w Diunie Denisa Villenueve?!

Timothée Chalamet prawdopodobnie zagra główną rolę w filmie Diuna!

Nominowany w tym roku do Oscara za film Tamte dni, tamte noce, Timothée Chalamet prowadzi właśnie finalne negocjacje w sprawie objęcia głównej roli w nowej wersji adaptacji kultowej powieści science-fiction Diuna, za którą odpowiadać będzie Denis Villeneuve. Wcielić ma się w tę samą postać, którą przed laty grał Kyle MacLachlan w adaptacji Davida Lyncha z 1984 roku, czyli Paula Atreidesa.

Kadr z filmu Diuna (1984)

Opublikowana w 1965 roku Diuna należy do ścisłej czołówki najbardziej uznanych powieści science fiction w historii. Czas akcji osadzony jest w dalekiej przyszłości, gdzie ludzie opuścili ciasne granice atmosfery ziemskiej i rozprzestrzenili się po całej galaktyce. Wśród „możnych” tego nowego porządku znajdują się dwa feudalne rody (Atrydzi i Harkonneni), które toczą bój o dominację nad zasobami przyprawy wydobywanej na pustynnej planecie Arrakis. Dzięki niej człowiek poszerza umiejętności własnego umysłu, co przejawia się m.in. w zdolności do przewidywania przyszłości.

W przeszłości Diuna adaptowana była już dwukrotnie. W 1984 roku filmowej ekranizacji podjął się słynny David Lynch, a w 2000 roku powstał miniserial, który w swoim czasie otrzymał nawet nagrodę Emmy. Premiera nowej wersji Diuny nie jest jeszcze znana. 

Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzenia: joblo.com

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: d.dudek@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Karol pisze:

Dla mnie świetny wybór ! – Ale wiadomo wszystkim nie dogodzisz, i to obojętnie kto by nie zagrał .

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?