Advertisement

To: Rozdział 2 z niespełna stumilionowym otwarciem

Sequel adaptacji powieści Stephena Kinga póki co w box office bardziej straszył niż faktycznie panował. Choć bowiem producenci innych filmów chodzili wokół tej premiery na palcach, bomba raczej nie wybuchła.

Oczywiście nieco ponad 90 milionów dolarów to nie jest złym wynikiem – sam Warner Bros. typował, że To: Rozdział 2 uzyska zaledwie 85. Jednak wielu miało nadzieję, że magiczna liczba 100 milionów dolarów zostanie choć minimalnie przekroczona. Tym samym hit Muschiettiego kosztował więcej niż poprzednia część (79 do 35 milionów dolarów), w weekend otwarcia zarabiając znacząco mniej (To przyniosło ponad 120 milionów przychodu).

2

Fot. Entertainment Weekly

Zobacz również: To: Rozdział 2 – recenzja powrotu demonicznego Klauna Stephena Kinga!

Za kamerą drugiej części To stanął ponownie Andres Muschietti, a za scenariusz odpowiada Gary Dauberman. W obsadzie zobaczymy Jamesa McAvoya (Bill), Jessicę Chastain (Beverly), Billa Hadera (Richie), Isaiaha Mustafę (Mike), Jamesa Ransone’a (Eddie), Andy’ego Beana (Stanley) i Jay’a Ryana (Ben). W roli Pennywise’a ponownie wystąpi Bill Skarsgard.

Pierwsza część okazała się gigantycznym przebojem, zarabiając na całym świecie 700 milionów dolarów przy zaledwie 35-milionowym budżecie i jednocześnie stając się jedną z najważniejszych ubiegłorocznych premier Warner Bros.

It: Part 2 pojawił się w kinach 6 wrześniu. Akcja filmu będzie rozgrywać się 27 lat po wydarzeniach z pierwszej części.

 Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: Warner Bros./Entertainment Weekly

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?