Tom Hanks jako Major Matt Mason od Mattel

Tom Hanks znów zostanie astronautą. Tym razem nie będzie odgrywał jednak prawdziwej postaci. Zamiast tego zagra Matta Masona, postać z serii zabawek firmy Mattel.

Mieliśmy już adaptację filmową zabawek Transformers, były filmy LEGO, ostatnio na ekranie pojawił się nawet Playmobil. Patrząc na jego wyniki finansowe, nikogo nie obszedł, ale trend wydaje się wyraźny. Na tyle, że za jakiś czas otrzymamy ekranizację live-action serii zabawek firmy Mattel. Mają koncentrować się na postaci astronauty Matta Masona i trzeba przyznać, że ten film na starcie ma przynajmniej mocne nazwisko, które może przyciągnąć widzów. W głównej roli zobaczymy bowiem Toma Hanksa, a czy jest na tej planecie ktoś kto nie lubi tego sympatycznego aktora?

Fot. kadr z filmu Apollo 13

Zobacz również: Joker – szykuje się znakomite otwarcie w box office

Matt Mason to astronauta, który pracuje ze swoją dzielną załogą na księżycu. Oprócz ludzkich postaci, zabawki prezentowały również złowieszczych kosmitów, którzy byli zagrożeniem dla naszych bohaterów. Seria zabawek Mattel, która zostanie zekranizowana, święciła największe triumfy w latach 60, czyli momencie wyścigu kosmicznego.

Perspektywa ekranizacji kolekcji zabawek Mattel może być w gruncie rzeczy bardzo dobrą wiadomością. Jeśli twórcy zdecydują się na bardzo luźne podejście do materiału źródłowego, możemy po prostu dostać kolejne dobre science fiction dziejące się w kosmosie.

W projekt, oprócz Hanksa zaangażowany jest również Akiva Goldsman. Będzie on scenarzystą filmu, a przy pracy oprze się o krótkie opowiadanie z Mattem Masonem w roli głównej od Michaela Chabona.

Źródło: variety.com / Ilustracja wprowadzenia: Jason LaVeris

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?