Tomasz Kot komentuje zamieszanie wokół roli w Bondzie 25

Media w Polsce żyją dziś sprawą artykułu brytyjskiego Telegraph, w którym opisano kulisy odejścia Danny’ego Boyle’a ze stanowiska reżysera dwudziestego piątego filmu o Jamesie Bondzie. Jedną z kości niezgody między gwiazdą serii Danielem Craigiem a laureatem Oscara Dannym Boylem miała być kwestia obsadzenia Tomasza Kota w roli pochodzącego z Rosji głównego przeciwnika agenta 007. Polski aktor postanowił skomentować zamieszanie wokół filmu.

Gwiazdor filmu Zimna wojna do sprawy odniósł się za pośrednictwem Facebooka. Na profilu Agencji Aktorskiej L Gwiazdy pojawiło się oficjalne oświadczenie podpisane przez Tomasza Kota oraz Lucynę Kobierzycką. Dowiadujemy się z niego, że faktycznie polski aktor został poproszony przez Boyle’a o odegranie kilku scen do roli przeciwnika agenta Jej Królewskiej Mości. Oto jego pełna treść:

OŚWIADCZENIE

Odnosząc się do doniesień medialnych dotyczących napięć na linii Danny Boyle – Daniel Craig, które miałyby być konsekwencją różnych wizji artystycznych obu Panów, i które miałyby dotyczyć ewentualnego udziału Pana Tomasza Kota w najnowszym „Jamesie Bondzie”, pragniemy stwierdzić, że nie dysponujemy żadną wiedzą na ten temat i nie wiemy co obu Panów poróżniło. Natomiast prawdą jest, że Tomasz Kot został poproszony przez reżysera o przygotowanie kilku scen, w których interpretował ostatnie role czarnych charakterów, co zrobił z wielką przyjemnością. Kwestie obsadowe leżą wyłącznie po stronie producentów oraz reżysera. Nie otrzymaliśmy żadnego oficjalnego stanowiska wyżej wymienionych podmiotów, wobec czego nie możemy odnosić się do informacji uzyskanych wyłącznie za pośrednictwem przekazów medialnych.

Lucyna Kobierzycka,
Kot, Tomasz Kot…

tomasz kot rosyjski villain yuma bond

Tomasz Kot jako radziecki antagonista w filmie Yuma / fot. Bartosz Mrozowski

Zobacz również: Klatka ze Stramowskim i Warnke dalej powstaje. W 2019 roku będą dwa filmy o MMA?

Nowy reżyser filmu roboczo tytułowanego Bond  25 nie został jeszcze wybrany. Nie wiadomo również czy realizowany będzie scenariusz przygotowywany przez Boyle’a, w którym pojawiają się wątki rosyjskie. Zdjęcia do filmu wciąż mają rozpocząć się na początku grudnia. W roli Agenta 007 po raz piąty wystąpi Daniel Craig. Premierę wyznaczono na październik 2019 roku.

Źródło: facebook/LGwiazdy / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?