Advertisement

Tommy Wiseau przegrywa proces w sądzie. Potwierdzono polskie pochodzenie

Ta postać powinna być znana chyba każdemu, kto choć pobieżnie interesuje się kinem. Pojawiła się jednak bardzo ciekawa – szczególnie w naszym kontekście – nowina.

Otóż Tommy Wiseau, reżyser słynnego The Room, od pewnego czasu procesował się z twórcami mało wygodnego dlań dokumentu – Room Full of Spoons. Wśród wielu informacji o twórcy szczególnym problemem dla zainteresowanego było ujawnienie jego pochodzenia. W zasadzie potwierdza to, że Wiseau – który przez lata starał się być jak najbardziej tajemniczy, przez co ukrywał szczegółowe informacje o sobie – ma polskie korzenie.

Big Shark

kadr z filmu The Room

Zobacz również: Majowe nowości filmowe w CDA Premium

Twórca ostatecznie przegrał proces i teraz jest zmuszony zapłacić 700 tysięcy dolarów twórcom filmu dokumentalnego za straty moralne i finansowe  związane z całą tą sprawą. Być może wkrótce sami będziemy mieli okazje obejrzeć tę produkcję, jako że autorzy planują przenieść ją do któregoś z serwisów streamingowych.

Źródło: Variety / Ilustracja wprowadzenia: Fathom Events / Courtesy Everett Collection

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?