Top Gun: Marverick – premiera przesunięta

I kolejna produkcja otrzyma nieco późniejszy termin niż uprzednio zaplanowano. Tym razem chodzi o nowy Top Gun.

Paramount Pictures ogłosiło, że Top Gun: Maverick pojawi się w kinach nie 23 czerwca, a 24 grudnia tego roku – tym samym spychając The Tomorrow War na jeszcze inną datę.

top gun

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Najlepsze filmy 2019 roku! Ranking aktualizowany!

Fabuła filmu ma koncentrować się na konsekwencjach wynikających z rozwoju technologii wykorzystującej drony, a także zakończenia epoki, w której duże znaczenie odgrywały myśliwce i umiejętności pilotów. Sequel ma jednak zachować ton oraz styl pierwszej odsłony. W obsadzie filmu znaleźli się: Val Kilmer, Glen Powell, Miles Teller (jako syn porucznika marynarki Nicka „Goose’a” Bradshawa – przyjaciela Mavericka z pierwszej części), Ed Harris, Jon Hamm, Lewis Pullman i Jennifer Connelly. Za kamerą stanie Joseph Kosinski (Niepamięć), a scenariusz Top Gun: Maverick został przygotowany przez Erica Singera. Kompozytorem muzyki Harold Faltermeyer, który miał okazję pracować przy pierwszej odsłonie Top Guna.

Premiera Top Gun: Maverick będzie mieć miejsce 26 czerwca 2020 roku.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?