Trailer Czarnej Pantery najlepszym zwiastunem ubiegłego sezonu

Zwiastun do marvelowskiego hitu Czarna pantera zatytułowany „Korona” zdobył główną nagrodę podczas 19. dorocznej gali Golden Trailer Awards w Los Angeles!

Od 1999 roku Golden Trailer Awards honorują najlepsze filmowe zwiastuny, od blockbusterów po filmy niezależne, dokumenty i wiele innych gatunków. Czarna Pantera okazała się największym zwycięzcą tegoż branżowego wydarzenia w tym roku, zabierając do domu aż cztery z siedemnastu statuetek: nagrodę Grand Prix oraz wyróżnienia w kategoriach „najlepszy trailer filmu akcji”, „najlepszy telewizyjny spot filmu akcji” i „najlepsza muzyka w telewizyjnym spocie filmu akcji”.

Zobacz również: Czarna Pantera – oto infografika pokazująca, ile rekordów pobił król Wakandy!

Zwiastun Wyspy psów Wesa Andersona tryumfował wśród animacji, a Lady Bird Grety Gerwig zdobyła nagrodę za najlepszy trailer produkcji komediowej. Oscarowy Kształt wody zgarnął statuetkę w kategorii „dramat”, Niepoczytalna Stevena Soderbergha, czyli obraz nakręcony smartfonem, okazała się zwycięzcą w gatunku thriller, a Ciche miejsce w kategorii „horror”. Bezkonkurencyjnym zwiastunem do filmu-romansu jury okrzyknęło trailer Tamtych dni, tamtych nocy z przepiękną piosenką Sufjana Stevensa.

Na mniejszym ekranie po trzy nagrody zdobyły seriale Stranger Things i Westworld, każdy za zwiastuny do drugich sezonów. Ostatecznie to Netflix i Warner Bros (HBO, New Line Cinema) oraz Fox (FX, Fox Searchlight), okazały się wytwórniami najbardziej wprawionymi w promocji swoich produkcji, zgarniając po 13 statuetek każda. Obok zwiastunów filmowych na ceremonii nagrodzono również najlepsze plakaty, spoty telewizyjne i radiowe, a także wręczono całą gamę wyróżnień dla filmów zagranicznych. Golden Trailer Awards są bowiem przyznawane aż w 108 kategoriach.

Pełną listę zwycięzców znajdziecie na oficjalnej stronie GTA.

Źródło: mashable.com / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Stały współpracownik

Filmoholiczka z wyboru - od klasycznego Hollywoodu począwszy, na współczesnym kinie niezależnym skończywszy. Dorastała z Harrym Potterem, jako 20-latka odkryła magię Star Wars. Zapatrzona w rozśpiewany i roztańczony świat musicali, zasłuchana w muzyce filmowej, zaczytana w literaturze pięknej. Ulubiony czas w roku? - Awards Season. Najlepszy przyjaciel do poduszki? - Netflix.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?