Train to Busan: Peninsula – postapokaliptyczny zwiastun kontynuacji zombie horroru

Peninsula (oryg. Bando) to postapokaliptyczny sequel koreańskiego zombie horroru, który do polskich kin trafił pod nazwą Zombie Express. W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun produkcji.

W pierwszej części śledziliśmy losy grupy Koreańczyków, którzy walczą o przetrwanie w opanowanym przez zombie pociągu. Peninsula ma być filmem o większym rozmachu realizacyjnym, a jego fabuła rozgrywać będzie się cztery lata po wydarzeniach z Zombie Expressu, gdy półwysep koreański jest już całkowicie opanowany przez hordy zombie. Akcja filmu podążać będzie za nowymi grupami ocalałych ludzi, którzy będą walczyć o przetrwanie w czasie epidemii żywych trupów.

Zobacz również: Dlaczego warto oglądać kino koreańskie?

Potwierdzonymi członkami obsady są Kang Dong Won, Lee Jung Hyun, Lee Re, Kwon Hae Hyo, Kim Min Jae i Goo Kyo Hwan. Za reżyserię ponownie odpowiadać będzie Yeon Sang-ho.

Zombie Express był sukcesem kasowym zarabiając na całym świecie 87 milionów dolarów przy 8.5 milionowym budżecie. W 2016 roku powstał również animowany prequel Stacja Seul, a w przygotowaniach jest również amerykański remake horroru.

Premiera filmu zaplanowana jest na drugą połowę 2020 roku.

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?