Twórca Czarnobyla, Craig Mazin zajmie się rebootem Piratów z Karaibów

Disney bierze się za odświeżenie swojej zasłużonej marki. Piraci z Karaibów otrzymają reboot, nad którym nadzór będzie pełnił Craig Mazin i Ted Elliott.

Pierwszy z wymienionych twórców to scenarzysta mający na koncie serial Czarnobyl, a także serię Kac Vegas. Ma więc doświadczenie zarówno w konwencjach dramatycznych jak i komediowych. Takie połączenie może być czymś co bardzo przyda się podupadającej franczyzie. Zatrudnienie doświadczonego artysty, który zdobył nagrodę Emmy to z pewnością dobry dodatek do załogi zajmującej się filmem. Aby Craig Mazin nie zapomniał czym są Piraci z Karaibów, do pomocy przydzielono mu jednak Teda Elliotta. Wspomniany twórca to weteran marki. Pracował bowiem nad scenariuszami wszystkich pięciu filmów z serii. To także on był osobą, która odpowiadała za sam pomysł oraz postacie powołane do życia przy okazji Klątwy Czarnej Perły.

Fot. kadr z filmu Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Zobacz również: Król – pełny zwiastun szykujący na premierę na Netfliksie

Nadchodzący reboot to próba zdecydowanego odświeżenia marki, a także… cięcia kosztów. W nowym filmie nie wystąpi bowiem Johnny Depp, który zarobił aż 90 milionów dolarów przy okazji ostatniej części. To ponad 1/3 całego budżetu filmu. Podziękowanie za współpracę Deppowi, poprawi więc budżet produkcji, a także da okazję by pozbyć się ciążącej serii postaci. To ważne między innymi ze względów prestiżowych dla Disneya. Piraci z Karaibów oczywiście dostarczali stałą dawkę gotówki dla studia, lecz cieszyli się coraz mniejszą ilością dobrych recenzji i opinii. Chwilowa obfitość zarobków, mogła więc w każdej chwili zniknąć. Reboot franczyzy wydaje się jedynym wyjściem.

Źródło: variety.com / Ilustracja wprowadzenia: Phil McCarten

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?